Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól és milyen nyelvet kellene tanulnia egy mai gyereknek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 20:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%

Az én véleményem:

Lehet két (vagy három) anyanyelvet tanítani a gyereknek, ha van valaki a családban, aki azon a másik nyelven beszél vele. Többet, vagy másként nem érdemes.

Egy gyerek tíz éves korában megtanulja mindazt, amit hattól kilenc-tízig. Ekkor ne az angol legyen az első, mert utána minden más nyelv nehéz lesz. Lehetne bármely olyan nyelv, aminek később hasznát veheti, vagy nemzetiségi nyelv. Ha eljutott egy bizonyos szintre, akkor jöhet az angol.

2009. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem "tót" és nálunk az oviban és az iskolában is kötelező a szlovák, amit egy cseppet sem bánok és amellet járunk heti 1x Helen Doronozni angolra.Az általános iskolában erre felénk alsó tagozatban azt nem tudják, hogy a szlovák mellett melyik másik világnyelvet vezessék be, a nagyobbik keresztfiam most negyedikes , a kisebbik elsős és azért nem tanulnak angolul(a szlovák mellett)mert fizetős a suliban is és délutánonként van.Én belátom, hogy Budapesten válogathatsz az iskolák közül, hogy hol kap a gyereked magasabb szintű nyelvoktatást, de itt vidéken egy kisvárosban nincs sok lehetőséged, vagy ha ez nem tetszik elhordod naponta 10 km-rel odébb?Úgyhogy attól nem félek, hogy az iskolában 2-3 éven belül utolérik a többiek.akkor igen ha én most rád hallgatok és nem viszem többé Helen doronozni.A szülők sokszor sajnos így állnak hozzá, hogy drága meg fölösleges pénzkidobás, úgyis később az iskolában ez+az és a végén ezek közül a gyerekek közül nagyon kevésnek lesz nyelvvizsgája.A gyerekek úgy 2-től 12 éves korukig a legfogékonyabbak a nyelvtanulás szempontjából később már meg kell szenvedniük azért, hogy rögzüljenek a dolgok azon az idegen nyelven is.Akkor miért ne lehetne játékosan kicsi gyerekként beléjük nevelni dolgokat.Minél korábban kezded a gyerekedet idegen nyelvre tanítani, annál jobban fejlődik a nyelvérzéke is és később esetleg sokkal könnyeben fog megtanulni más idegen nyelveket is.És ami a fő szempont ők képesek nem összekeverni 2 idegen nyelv szavait.Minél felnőttebbként kezdesz mondjuk 2 nyelv megtanulásába, annál nehezebben is tanulod meg , kevered is és hamarabb el is párolog az agyadból, ha nem használod napi rendszerességgel.Gyerekként nagyon megjegyzed a szavakat és a nyelvtant is.Olyan mint a matematika.Hasznos, létfontosságú és fejleszti a memóriád is.Én csak ajánlani tudom, akár 2-3 éves kortól.
2009. dec. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
De tényleg csak akkor ha van a szülőben is elég kitartás és évekig képes lesz a gyereket elhordani és tanulni vele.Nem szabad feladni 1-2 év után, mert akkor tényleg felesleges pénzkidobás volt az az 1-2 év is.Ebben a rohanó világban a szülők sajnos sokszor hajlamosak túlidealizálni a saját gyerekeiket és még azt sem bánnák, ha 1-2 év alatt perfekt beszélne a gyerek, de lássuk be, hogy ez nagyon kevés gyereknek sikerül ilyen rövid idő alatt.És ami a legfontosabb a gyerekkel igenis foglalkozni is kell nem elég csak elhordani az órára.
2009. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
50%
Szerintem felesleges már nagyon kicsi korban (2-5 év) elkezdeni tanítani a gyerekeket bármilyen külföldi nyelven. Szerintem akkor hagyni kell őket, hadd játszanak, mert utána úgyis eleget szenvedhetnek. Az a pár év meg teljesen mindegy, mert akinek van nyelvérzéke, higyjétek el, teljesen mindegy, hogy mikor kezdi el, pár év alatt nagyon jól meg lehet tanulni. Mindenképpen az angol a fontos és valamilyen európai nyelv pl. francia vagy német, de egyre jobban kezd fontossá válni a spanyol is.
2009. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy igenis nagy előnnyel indul az a gyerek, akit már pici kora óta két nyelven tanítanak. Ha nálam nem is fog összejönni, hogy otthon taníthassam (nem tudok anyanyelvi szinten angolul), mindenképpen megpróbálom már oviba is olyan helyre íratni, ami mondjuk két tannyelvű iskola óvodája. A pici gyerekeket játszva tanítják angolul, nem beléjük verik a szavakat, nem hiszem hogy ez megterhelő lenne számukra. Nem mondom azt, hogy naponta hordja el a szülő a pici gyerekét tanárhoz, hagy fejlődjön a gyerek, ez nem is lenne egészséges, egyszerűen csak tényleg oltári nagy előny, ha egy fiatal úgy indul, hogy alapból tud két nyelven beszélni, elég a harmadikkal szenvedni... Én is most angolt és franciát próbálok egymás mellett tanulni, és piszkosul nehéz! Bármit megadnék azért, hogy legalább az angolt beszélhessem felsőfokon, de sokkal nehezebb most leülni, és több száz szót megtanulni (nem csak bemagolni), mint egészen pici kortól ezt hallani, tanulni, fejleszteni játékosan. Minden szülőnek szíve joga eldönteni mit csinál, de én biztos vagyok benne, hogy ha tehetem, akkor így fogok cselekedni :) Aztán majd ha látom rajta hogy nagyon utálja, elgondolkodom azon, hogy érdemes-e
2009. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

Szuletestol 2 nyelvet (ha erre adott a lehetoseg).

6 eves kortol angolt.

10 eves kortol 4ik nyelvet.

15 eves kortol 5ik nyelvet.

20 eves kor 6ik nyelv Erasmus segitsegevel. Stb onnan mar a gyerek eldontheti hogy meg mennyit szeretne tanulni.


Angol messze a legfontosabb. Angol nelkul ma mar nagyon nehez a nemzetkozi szferaban boldogulni.


Nemet, francia, spanyol jo ha az ember kesobb kulfoldre vagyik.


Arab, japan, kinai, portugal, olasz, orosz stb szinten nagyon hasznos lehet!

2009. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én 12 éves vagyok. Magyar ugye az anyanyelven. Szlovák nyelvet már az ovodában tanultuk, Németet 4.osztályban kezdtem. Azóta már nagyon jól megy az angol és francia nyelvben aza alapoknál tartok.
2011. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!