Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól és milyen nyelvet kellene tanulnia egy mai gyereknek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 20:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Én most 19 vagyok, egy társalgási szintű (középfokú) angol nyelvtudásom van, illetve gagyogó francia. Én már most tudom, hogy ha tehetem, a gyerekemet már oviba is "kétnyelvűbe" iratom. Sokkal nagyobb előnnyel indul az, aki pici kora óta úgymond bele nő egy nyelvbe, mint aki úgy kezd neki csak valamikor. Én pl első óta tanulok angolul, és elég jól is megy, míg a franciával csak szenvedek (4 éve tanulom pedig).

Szerintem angol mindenképpen! Ez egyre fontosabb a mai világban, emellett pedig leginkább ami tetszik. Én azért választottam a franciát, mert ez az unió hivatalos nyelve, talán ez az a nyelv amivel még vihetem valamire (feltéve ha sikerül elsajátítani)

2009. dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2009. dec. 16. 20:18
 3/17 anonim válasza:
70%
ó Bármilyen nyelv lehet. Van olyan ismerősöm akinek a kislámya 6 évesen három nyelvet beszél. Ügyesen csinálják.
2009. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 6 éves fiam Második éve hordom angolra heti 1x.
2009. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a többiekkel.Én is már baba korban elkezdeném a nyelvtanítást,de csak olyan tanárhoz vinném,akinek az a nyelv az anyanyelve,mert a kisgyerekek,a nagyon kicsik még képesek akcentus nélkül elsajátítani egy nyelvet és ezt,akármilyen jól is beszélek egy nyelvet nem tudom neki megadni.Irigylem nagyon a vegyes házasságba született gyerekeket,ők hatalmas előnnyel indulnak,mivel 2 nyelv eleve adott lesz nekik,amit anyanyelvi szinten beszélnek és aztán jöhet még a suli alatt 1-2 nyelv,ez hatalmas dolog.Szóval én minél elöbb elkezdeném a tanítást,mert felnőtt fejjel nagyon nagy kínlódás nyelvet tanulni,bőven van tapasztalatom.A nyelv pedig tényleg a szülő dolga,hogy mit gondol melyik legyen.Az angolt manapság tényleg alapnak tekintik,hogy mindenki beszélje,szóval ezt én érdemesnek tartom nagyon,ezen kívül pedig nagyon sok szép és hasznos nyelv létezik még. :)
2009. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem kétnyelvű a gyerekem (angol és magyar, mert a férjem amerikai), de szeretnék neki még vagy 2 nyelvet megtanítani folyamatosan. Ahogy egyre idősödik, egyre többet foglalkozni ilyen téren vele. Nem 12 éves korban kell kezdeni, mert az már késő. A nyelvóra meg 6 évesnek, elnézést, de őszintén nem sokat ér. Az nem nyelvi környezet és egy olyan korú gyereket más milyen módszerekkel kell tanítani. Etikátlan pénzlenyúlás a tanár részéről.


Hogy milyen nyelvet tanítsunk? Mindegyik hasznos. Nincs olyan nyelv, ami alább való lenne a többinél. Mindegyiktől kitárul számára egy addig ismeretlen világ.


Egy nyelvtanár

2009. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bocs azt elfelejtettem leírni, hogy igaz, hogy csak heti 1x járunk, de minden nap hallgatnia kell Cd-n a tananyagot(gyerekdalok)ez a Helen Doron módszer alapja.Mivel még csak 6 éves ovis nagycsoportos, de angolul már 100-ig elszámol és rengeteg szót ismer.Az órán csak angolul beszél hozzájuk a tanár is és így ivódik bele az agyukba minden egyes szó.Képekről és könyvekből mutogatják nekik és nem hangzik el magyar szó az órán.Én már így a 2. év után látom az értelmét és nem haragszom de egyáltalán nem tartom felesleges pénzlenyúlásnak a tanár részéről.Elvégre én hordom oda.
2009. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem általános alsó tagozatában 2-3 év alatt be fogják hozni a többiek. Sok előnye nem fog származni belőle. Én erre utaltam. Ezzel kell tisztában lenni, de ha neked így is jó, akkor vidd, legalább megszokja a nyelv hangzását.
2009. dec. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Az angol nyelv a módszerváltás utáni rendszer orosz nyelve.
2009. dec. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
07:00: az angol nyelv világnyelv és nemcsak Magyarországon tanítják. Jóval előbb lett világnyelv, mint az orosz oktatásnak Magyarországon.
2009. dec. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!