Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vagy horvát legyen?

Orosz vagy horvát legyen?

Figyelt kérdés
Egyetem,szlavisztika,2 hónapom van választani,mindkettő veszettül tetszik,segítsetek,kérlek,a végén az lesz,hogy kalapból kell húznom..............érveket kérnék
2009. dec. 14. 19:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2009. dec. 17. 15:26
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

Igen, nyelvtudás előnyt jelent, HA értesz még mellette máshoz is. Nem a nyelvtanulásról írtam rosszat, hanem a csodás nyelvszakról. Én sem hagytam abba az orosz nyelv tanulását attól függetlenül, hogy a fenti tényt beláttam.

Kíváncsi vagyok, a válaszolók közül hányan jártak még ilyen szakra, és ki tud egyről is jót mondani.

Első voltam.

2009. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Akkor válaszolnál pár kérdésemre???????????

pl.a második nyelv,azzal mi van?Tudom szláv lehet csak,de mégis milyen intenzív,ugyanúgy tanuljuk,mint az elsőt?

És te miért hagytad abba,ha megkérdezhetem?/Melyik egyetemre jártál?

2009. dec. 17. 18:20
 14/17 anonim ***** válasza:

PTE-re járok/jártam, ugye még nincs vége a félévnek.

A második szláv nyelvem a lengyel volt, de a rendkívül kicsi óraszám miatt csak lengyel kultúrát "tanultunk": irodalmi művekből, történelmi eseményekből szemezgettünk (magyarul), mondókákat próbáltunk hangosan olvasni (lengyelül). Nem nyelvóra volt, semmiképp, de legalább vicces.

Én azért hagytam ott, mert abszolút nem érzem, hogy piacképes diplomát nyernék vele (amit a nyelven kívül tanulunk, azt biztosan nem fogom hasznosítani sehol).

Ha van még kérdésed, válaszolok, de elég negatív válaszok lesznek... :)

2009. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.:)

Húúúúúúúúúúúúú,most nagyon hosszú leszek,de sajnos csak így tudom Neked elmagyarázni.

Eddig Szeged volt betervezve,orosz szakon.Viszont sajnos rettenetesen messze lakom,(szlovák határ)és nagyon sokan érveltek nekem(okosan:),hogy biztos keresztül akarom-e utazni az országot minden hétvégén.Így hát Szegedről sikerült lebeszélniük,marad Pest és a horvát,mert az ELTE 427 pontos oroszáról álmodni sem merek:(

Azért érdekel,mennyire intenzív a második nyelv,mert így akkor az orosz lenne az.:)

Sajnálom,hogy Neked nem jött be Pécs,hallottam már mástól is,hogy gázos,de lehet,hogy Te voltál az:):):):)

2009. dec. 17. 19:21
 16/17 anonim ***** válasza:
De a második nyelv az ugye nem egyenlő a minorral?
2009. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Már jó régi a kérdés. De remélem ténylg a horvát melett maradtál. Igazából angol az alap dolog lenne. Itt második nyelvről van szó. Mindig angol az üzleti nyelv, Magyar-Horvát fél is inkább egy harmadik nyelven köt üzletet, mégpdig angolul. Meg állíthatja, hogy előny az orosz nyelvtudás egy cég, viszont nem érsz semmit angol nélkül. Horvát könnyebb, mint az orosz, valamint(Én pécsi vagyok) 1 órán belül kocsival már a horvátoknál vagyok és a legtöbb magyar túrista is Horvátországban nyaral, ha külföldről van szó. Horvátországban előny lehet a magyar tudás, Oroszországban szerintem kevésbé! Szomszédos ország, ritkábban beszélt nyelv. Ha olaj, vagy autógyártással foglalkozol nyilván előny a japán meg az orosz is. De legyünk rálisak. Nem tolmácsolni akarsz! És mindig az adott helyen tanulod meg a nyelvt, nem könyvből. Inkább Zágráb kocsibval, mint Moszkva! Utána a bosnyák(főleg) és szerb sem nagy művészet. Szlovén különbözik erősebben.
2011. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!