Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vagy horvát legyen?

Orosz vagy horvát legyen?

Figyelt kérdés
Egyetem,szlavisztika,2 hónapom van választani,mindkettő veszettül tetszik,segítsetek,kérlek,a végén az lesz,hogy kalapból kell húznom..............érveket kérnék
2009. dec. 14. 19:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Egyik sem! Ha nem akarsz tanár lenni, munkád biztos nem lesz vele. De ha mindenképp választani kell, inkább orosz, én is arra járok, vagyis inkább csak jártam. Érv? Az a néhány millió anyanyelvi beszélő... :) Hasznos nyelv, csak a szak nem az.
2009. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Tulajdonképpen szerintem bármelyik szak lehet, ha fordítói/tolmács vizsgát is teszel belőle. Bár az oroszt tolmácsként is több helyre keresik szerintem.
2009. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha mindkettő tetszik akkor sorsolj! De szerintem te is tudod, hogy az oroszt sokkal érdemesebb tanulni, nem tudom miért is tetted fel tulképp a kérdést.
2009. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Még én is diák vagyok és dolgozom mellette, és azt látom, hogy nagyon sok az olyan diákmunka, ahová horvát nyelven beszélőket keresnek és diákmelóhoz képest nagyon jó fizetést adnak. Oroszban ilyet nem láttam. Ez persze nem jelenti azt, hogy ez nemdiákként/később/stb is így lesz!
2009. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Én oroszra fogok menni. Szerintem szebb, mint a horvát!

Te melyik egyetemre szeretnél menni?

2009. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlít annyira mindkét nyelv, hogy valamit kiérts az egyikből a másik ismeretében.

Én is inkább az oroszt javasolnám, most megont sokan tanulják. Bár épp emiatt lehet inkább pont a horvátot tanulni. Neked kell eldöntened, mivel szeretnél később foglalkozni, Horváto. közelebb van mint Oroszo., tény, hogy kevesebben beszélik, de ha pl. majd horvát területen vállalsz munkát (idegenforgalom vagy bármilyen más területen) még inkább a hasznodra is válhat. Egyetem után is lehet nyelvet tanulni..

2009. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szegedre.Ott vannak ismerősök,segítők stb......

Igen,ez a baj az orosszal,most megint nagyon "rákapott" mindenki.Jobban tetszik persze nekem is,meg hát az sem hátrány,hogy tanultam(sajnos csak az alapokat....)De attól tartok,néhány éven belül nagyon népszerű lesz,remélem jobban hódítanak majd a keleti nyelvek.......

Egyébként két szláv nyelvet tanulunk,ugye?

2009. dec. 15. 14:59
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Attól ne félj, hogy sokan tanulják az oroszt, ettől nem fog kevesebbet érni a nyelvtudás. Gondolj bele, az angol már alapkövetelmény, mégsem beszéli mindenki és aki nem beszéli, attól még foglalkoztathatják egy kényelmes munkahelyen. Ugyanez van a némettel, franciával.. is, senki nem kéri, nem tartják hasznos nyelvnek (persze minden nyelv hasznos lehet, ágazatoktól függ), mégis előnyt jelent az ismerete.

A nyelvtudás mindenképpen plusz "adottság", nem beszél 2 ember ugyanúgy egy-egy nyelvet.

És ha a következő években egy xy nyelv fog hódítani, attól a befolyásos országok nyelve ugyanúgy fennmarad és fogják tanulni. Azt is mondom, hogy aki ma divatból tanul oroszul, az holnap xy-t fog, és 5 év múlva sem tud beszélni akármelyik nyelven, de felvágni fel lehet vele, az alapfok is van ahol számít...


Szóval, azt akarom kihozni belőle, hogy ne azért tanulj horvátot, mert az orosz felkapottabb, és ne is azért, mert közelebb van. Ha az orosz jobban tetszik, azt válaszd, végül is 1000x befolyásosabb, mint Horvátország.. Ha nem akarsz kint dolgozni, akkor az orosszal többre mész. Itthon több orosz (befolyásoltságú) cég van a német, japán, kínai, északiak mellett

2009. dec. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

egyetértek az előttem szólóval, egyáltalán nem von le a tudásod értékéből, hogy népszerű a nyelv. a munkahelyemre nyelvpárokban volt a felvétel, én angol-némettel mentem, ebből volt a legtöbb ember az angol-francia után. az előtérben hallottam a mögöttem állót, ahogy konkrétan kinevetett minket, hogy a sok hülye mind angolt tanult, mekkora a verseny, én bezzeg spanyol-olaszos vagyok, volt eszem, hogy a ritkább nyelveket válasszam. nem vették fel és nem biztos, hogy egyébként rossz volt, csak egyszerűen ezek a nyelvek nem érdekelték a munkaadót.


oroszok mindenhol vannak, majd' mindenhol vannak orosz érdekeltségek, ezzel mindenképpen jól jársz, sőt, én úgy gondolom, ha közben/utána elkezdenéd a horvátot, könnyebb lenne belefogni, mint fordítva.

igazából a messzi jövőbe kéne látnod, hogy mit is szeretnél ezekkel kezdeni, mert a horvát valószínűleg tényleg csak akkor segít, ha ott szeretnél dolgozni, eléggé beszűkít, az orosz viszont nyit. de mellette mindenképpen muszáj lesz az angol, erre vigyázz.

2009. dec. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

"munkád biztos nem lesz vele"


Pfff, ecsém. Iratkozz már fel egy álláskereső oldalra, és nézd meg, mit keresnek. Minden második álláshirdetésben meg van emlíve, hogy orosz/lengyel/stb nyelvtudás előnyt jelent.

2009. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!