Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a francia. Levél így helyes?

Ez a francia. Levél így helyes?

Figyelt kérdés

Salut Patrick!

Je passe une semaine avec ma copine de vacances chez Sicile, au bord de la mer, á côtè d Parme. C'est trés agréable on fait du bateau et, quand le temps est beau. Il y a des nanas super. Beaucoup de soleil et nous boissons coctails. Nous jour beaucoup volley-ball et nager dans la mer. Nous goûté la nourriture locale par exemple: coquille, escargot etc. C'esg trés bien. L'annie prodnaire, tu viendras toi aussi.

Je vous embrasse.

A bientôt.

Aranka



2014. febr. 3. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

á côtè dE Parme

Nous jouONS beaucoup AVEC volley-ball et nager dans la mer. L'annie prodnaire EZ NEM TOM MI AKAR LENNI ÉN LECSERÉLNÉM DANS L'ANNÉE PROCHAINE vagy a prochaine occasion

2014. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Lemásoltam a levelet, és kijavítottam. (Az ékezeteket is.)



Salut, Patrick!


Je passe une semaine de vacances avec ma copine à Sicile, au bord de la mer, à côté d Parme. C'est très agréable, on fait du bateau quand il fait beau. Il y a des nanas superbes. Beaucoup de soleil et nous buvons des cocktails. Nous jouons souvent au volley-balle et nageons dans la mer. Nous goûtons de la nourriture locale, par exemple des coquilles, de l'escargot etc. C'est très bon. L'année prochaine tu viendras toi aussi.

Je vous embrasse.

A bientôt.

Aranka

2014. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
à côté DE Parme, bien sûr!
2014. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Juliannáé helyes, csak két apró hibát találtam benne:


à côté DE Parme - de ez gondolom csak gépelési hiba volt

volley-ball - "e" nélkül a végén, mert ez angol eredetű.

2014. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, nem vettem észre, hogy a "de Parme"-ot már kijavítottad.:)
2014. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, a "volley ball" végén nincs 'e'. (Ámbár a francia helyesírás így is elfogadja.)

Ezt a hibát nem vettem észre, főleg a francia szövegre figyeltem.

Ezer bocs!

2014. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2014. febr. 4. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!