Aki a németet szereti miért nem szereti az angolt is?
Azért, mert ez a törvény. Ha az ember megszereti a németet, akkor már nem szeretheti az angolt, ez a genetikánkban van, evolúciósan alakult így sajnos...
HOGY LEHET EKKORA BAROMSÁGOT KÉRDEZNI... NEM KÉNE ÁLTALÁNOSÍTANI ABBÓL A PÁR EMBERBŐL, AKIVEL BESZÉLTÉL ERRŐL.
Hiába germán nyelvek, elég kölünbözőek.
Amúgy én special mindkettőt kedvelem bár tényleg néha kicsit kellemetlen egy-két szót kiolvasni.
Én gimis korom előtt az angolt tartottam az igazi nyelvnek, amikor a kötelező orosz után angolt kezdtem tanulni. Akkor a németet nem kedveltem annyira. Gimis koromban németet és angolt is tanultam, de nem emlékszem, hogy az egyiket jobban kedveltem volna, mint a másikat, mindkettőt szerettem.
Most szimpatikusabb a német, de nem mondanám azt se, hogy nem szeretem az angolt.
A német bonyolultabb, de egy különös logika hatja át az egész nyelvet. Az angol "magolósabb" nyelv, több mindent meg kell jegyezni, meg kell tanulni, hogy "így van" és kész, és elég messze áll az angol nyelv gondolkodásmódja a magyarétól. De van, aki jól ráérez erre a gondolkodásmódra és közel áll hozzá.
Szerintem nagyon érdekes terület a német főnevek nemében a logikát kutatni és az angol kiejtési szabályokat a végtelenségig boncolgatni is.
Talán főleg fiatal korban jellemző, hogy valami pozitív élménye volt a kettő közül az egyik nyelvvel az embernek, és azt (egy darabig legalábbis) jobban fogja szeretni. Vagy pl. hangzásra az egyiket vonzónak, a másikat taszítónak érzi. De ez az elején van csak. Ha jobban megismeri az ember a két nyelvet, ez a vélemény változhat.
Az angolban és a németben is van bizonyos logika, rendezettség, pl. mindig kiteszik a mondatban az alanyt, ez olyan megnyugtató érzést kelt. Pl. az olaszban elhagyható az alany a mondatból, ez nyugtalanságot okoz az emberben, annak ellenére, hogy a magyarban is elmaradhat az alany a mondatból. Az angol és a német szórend is következetes, így ez a két nyelv rendezettebbnek tűnik. Néhány más nyelvben a kérdő mondatoknak nincs is külön szórendje, ez kicsit olyan "széteső" érzést kelt az emberben. Szóval elég jónak mondható az angol és a német is. De más szempontból meg más nyelvek jók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!