Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Keverem az angolt a némettel,...

Keverem az angolt a némettel, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet a következő:

Általánosban emelt szintem tanultam az angolt (és csak azt), 8.-ban középfokúztam belőle. Most kerültem fel középsuliba, a németet választottam első nyelvnek, így a régebbi 7-8 helyett csak 3 angolom van, az is brutálisan kezdő anyagot dolgoz fel. Eddig úgy gondolom, hogy az, hogy angolul nézek filmet, angol nyelvű a Facebook-om és a telefonom is, elég lesz ahhoz, hogy ne felejtsek. Nagyot tévedtem, már csak az alap igeidők definíciói mennek fejből, de például a szenvedős szerkezet és a függőbeszéd már totál homály. A szókincsem a régi, talán még bővült is kicsit a filmekkel, viszont a magyarról angolra fordítás nem nagyon megy, akármennyire igyekszem, kerül bele néhány német szó, egyszerűen arra áll rá az agyam. Németből ugye elég kezdő vagyok, így amit még nem tudok, arra egyből az angol ugrik be, de ma például már el kellett gondolkodnom, hogy is van a citrom angolul... És veszem észre, hogy ez így nagyon nem jó.

Hogyan tudnám visszaszerezni a korábbi angol tudásomat? És hogyan tudnám elérni, hogy el tudjam különíteni a két nyelvet? Vagy ez mással is előfordul, természetes dolog? A válaszokat előre is köszönöm.

15/L



2014. jan. 9. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdeklődnék, hogy hány százalékos lett a szóbelid és az írásbelid angol középfokún? Már csak azért, mert azt meg lehet csinálni szerencsével is, nem csak tudással.
2014. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem elmúlt a keverés amikor rendszeresen idegennyelvű regényeket kezdtem el olvasni.
2014. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szóbelim 80% lett, az írásbeli 78. A hibáim nagy része az izgulás miatt volt, egy mezei angol órán nem tévesztettem el ugyanazokat.

Az olvasást kipróbálom, bár egyenlőre csak angolul.

Köszönöm a válaszokat.

2014. jan. 10. 16:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekes. Pedig ezek a százalékok nem azt mutatják, hogy éppen hogy csak átcsúsztál. Alapból elég fiatal vagy, úgy látszik még nem rögzültek megszokás szintjén ezek a dolgok. Gyakorold még pár évig, utána már nem lesz szerintem ilyen probléma.
2014. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. jan. 10. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!