Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha három éve tanulok angolt,...

Ha három éve tanulok angolt, és 16 éves koromra le akarom tenni a középfokú nyelvizsgát, mikor kezdjek el tanulni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 14/L

És most még elég ha azt tanulom meg rendesen amit az iskolában veszünk,és csak jövőre járok magántanárhoz?


2009. nov. 29. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3 éve kellett volna elkezdened tanulni...
2009. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az az intenzitástól (heti óraszám), nyelvérzékedtől, a csoport összetételétől, haladási tempótól függ, önállóan is gyakorolj az interneten, olvass könnyített olvasmányokat, akár naponta. angoltanulas.lap.hu

16 éves kor elég korai a nyelvvizsgához, a szövegeket még magyarul se biztos, hogy megértenéd.

2009. nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16 éves kor egyáltalán nem korai, én 17 évesen tettem le, de az osztályom fele 16 évesen. Nekem pontosan 3 év után sikerült, és nem tanultam külön, csak órára (heti 3), és nyelvvizsga előtt 3 hétig jártam egy tanfolyamra.
2009. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3 év után heti 3 óra mellett letetted a nyelvvizsgát? Melyiket?
2009. nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
BME közép. A tanfolyam nagyon sokat segített, mert a nyelvvizsgám közvetlenül utána 73%-os lett, az érettségim (közép) 3 hónappal később 80%-os.
2009. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen 87%os TELC közép angolt tettem rá egy évvel később 96%os angol alap érettségit. Nem jártam be semmilyen külön órára, angol órákra nem nagyon tanultam(sőt). Ellenben kis kocka voltam, és MMORPGben irdatlan sokat beszeltem angolul, szerencsere egy akkor 26 éves olasz emberkével is összehozott a sors aki folyamatosan kijavított ha valamit nem jól írtam...
2009. nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

A dolog lényege a használat. Lehet jogsid is, ha nem vezetsz 20 évig, csak érvényben tartod.. Próbálj meg utána beilleszkedni..

A nyelv lényege a szókincs. Ennek hiányában szótárazásra megy az idő a nyelvtanra ráérzés/beletanulás helyett. Tehát szókincs, tehát a választott nyelven való pl. böngészés, tanulás.

Need I say more?

2009. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Do I need to say more?
2009. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Off a 18.06-nak, nem a kérdezőnek: Létezik ilyen, hogy need I, mint ahogy azt talán te sem furcsállod, hogy needn't. A need-nek kérdésben és tagadásban kétféle alakja is létezik párhuzamosan, az egyik úgy viselkedik, mint egy rendes ige, a másik úgy, mint egy modális segédige, lásd "should I?" Az elsőbb gyakrabban, és inkább általános értelemben használjuk, a másikat ritkábban, talán már kiveszőfélben és konkrétan itt és most esetekre. If you go to Paris, you don't need a visa. Need I book a table? Persze a do I need? is jó.
2009. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Értem, különösen hangzott, nekem ez a terészetes/ebb/. nem kötekedésnek szántam ! ; )
2009. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!