Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet cigányul megtanulni...

Hol lehet cigányul megtanulni nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Szabolcsban lakom,Nyíregyházától fél órára. Továbbtanuláshoz 35pontot ér a nyelvvizsga,így gondolkoztam ezen. Szerintetek érdemes lenne elkedzenem ezt,mert azt hallottam nem nehéz. Inkább "hajtsam" meg jobban az Angolt? Mit tegyek?

(de mindenképpen érdekelne,hogy hol lehet cigányul megtanulni)


Előre is köszönöm!


2009. nov. 29. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jobban jársz az angollal. Nem könnyebb, maximum vannak olyan dolgok amik más nyelvben nincsenek (pl:angolban a három alak, német:der-die-das). Mellesleg meg csak Bp.-n lehet belőle vizsgázni a Rigó utcában, ahol elég szemetek. Én ott voltam, nagyon jól beszéltem a lovárit és meghúztak. Csajnak előttem a 7.vizsgája volt az akkori. És neki az anyanyelve volt ez. Tehát jobban jársz az angollal. Tapasztalat!:)
2009. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az angol is nagyon könnyű nyelv
2009. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem az a nehéz az angolban,hogy 12igeidő van. Nyelvek sose mentek igazán nekem,inkább töri,fizika. A 2együtt nincs olyan nehéz mint az angol szerintem,de kinek mi.
2009. nov. 29. 16:14
 4/13 anonim ***** válasza:

A 12 igeidő a kutyának nem kell, legfeljebb hét fordul elő. Egyébként színtiszta logika, 3X4 vagy 4X3, ahogy nézzük, múlt, jelen, jövő, kersztbe pedig egyszerű, folyamatos, befejezett, perfect-continuous.

Nyíregyházán a főiskola Képzési és Továbbképzési Intézetében van lovári tanfolyam illetve a topapro.hu oldalon hirdeti magát egy tanfolyam 30/5863575. A kisebbségi önkormánzat is tarthat tanfolyamot.

2009. nov. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Cigány nyelvvizsgáért nem kapsz többletpontot!!!!!!!!!!4

2010. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt meg honnan vetted? Minden államilag elfogadott nyelvvizsgáért adnak, pl az origóban tehető lovári nyelvvizsga.
2010. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem, nem tehető pár hónapja.
2010. jan. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Most néztem meg a honlapjukat, mielőtt beírtam a választ. Hónapok óta téves információ van a honlapjukon?
2010. jan. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jó,lehet h lehet tenni,de a diplomához tuti,hogy nem fogadják el,mert az egyik ismerősöm letette,és nem fogadték el neki,más nyelvból kellett elmennie nyelvvizsgázni.
2010. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elolvastad a kérdést?
2010. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!