Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg 3 hónap...

Hogyan tanuljak meg 3 hónap alatt egy új nyelvet közép szintű nyelvvizsgára autodidaktán?

Figyelt kérdés
Első sorban az angolt akarom megtanulni, amit egyáltalán nem 0-ról kezdek, csak az egyszerűség miatt kérdezem így, hogy más nyelvek tanulásánál is alkalmazhassam ezt a sablont. Milyen receptet ajánlotok egy új nyelv ennyi idő alatt való elsajátítására?

2014. jan. 3. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy rögzüljön a tudás idő kell így 3 hónap alatt csak a zsenik tanulnak meg egy nyelvet.


Az én receptem nyelvtanulásra:

-2ezer szó bemagolása kiejtéssel együtt mielőtt bármit is elkezdenénk

-regényolvasás

-filmnézés, sorozatnézés

-nyelvtan begyakorlása

-szóbelire gyakorlás partnerrel


Ha valaki már tud egy nyelvet felsőfokon a további nyelvek könnyebben mennek.


Nyelvvizsga egyébként középfokú, érettséginél van középszint.

2014. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, középfokú, köszi! És amúgy be is vált neked ez a recept? Több nyelvet ismersz?
2014. jan. 4. 06:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogadjunk hogy a Benny Lewis gyerektől vetted ezt a 3 hónap alatt megtanulsz 1 idegennyelv baromságot?

az egy dolog hogy szavakat tanulsz, tudni kéne az igeidőket, és ha már villantani akarsz szólás-mondásokat is.

Időt kell rászánni, és ahogy azt előttem megírták abból csemegézhetsz.

2014. jan. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem onnan vettem, csak szóba került itthoni beszélgetés során, hogy valakinek 3 hónapjába telt, hogy szét tudja választani a szavakat hallás során, más meg annyi idő alatt megtanul egy nyelvet.
2014. jan. 4. 08:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem többnyire bevált a fenti módszer, beszédnél még nem tartok de olvasott/hallott szövegeket már teljesen megértem spanyolul, oroszul és németül. Legrövidebb idő a spanyol volt, 8hónap alatt meglett a középfokú írásbeli. Úgy tűnik szóbelire még bőven van mit fejlődnöm, kommunikáció 40% alatt sikerült így megbuktam, de magnóhallgatás 70% fölött volt. Többi nyelvből egyelőre csak az írásbelit fogom megpróbálni.


Mielőtt nekiálltam így tanulni 10 évig jártam angolórákra mire meglett a középfok, felsőfokra már egyedül készültem fel 2 év alatt.

2014. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!