Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerinted ezek értelmes...

Szerinted ezek értelmes mondatok? Egy jó angolosra lenne gyorsan szükségem?

Figyelt kérdés
The eggs contain a lot of vitamins and proteins. We should et three portions carbohydrate, for example breads, rice, pasta and cereal breakfast. The vegetarian eat a lot of beans, soya, mushroom and nuts, because contain a plant proteins. I usually eat a seosonal vegetables and fruit, for example in winter orange, apple and klementin and in summer watermelon, blueburry, strawberry and cherry.
2013. dec. 18. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kimondottan, de azért ki lehet találni h kb mit akarhat.
2013. dec. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és esetleg tudnál abban segíteni, hogy hogyan lehetne értelmesebbé tenni?
2013. dec. 18. 16:00
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

The eggs contain a lot of vitamins and proteins. -> Ez jó, azt jelenti, hogy sokféle vitamint és fehérjét tartalmaznak a tojások. Nem pedig azt, hogy nagy mennyiségű fehérje van benne. Ha ezt a változatot szeretnéd, akkor használd megszámlálhatatlanban a vitamint és a fehérjét is. A tojást is nyugodtan rakhatod egyes számba.



We should et three portions carbohydrate, for example breads, rice, pasta and cereal breakfast. ->


Csináld inkább úgy, hogy : We should eAt three portions OF carbohydrate, for example bread, rice, pasta and breakfast made of cereals.


A kenyér megszámlálhatatlan.


The vegetarian eat a lot of beans, soya, mushroom and nuts, because contain a plant proteins.


Ez legyen inkább: Vegetarians eat a lot of beans, soya, mushrooms and nuts, because those contain lots of vegetable protein.


Bizonyos népcsoportokat lehet többes számba rakni ezzel a 'the'-s szerkezettel, de a vegetáriánusokat nem hinném. Növényi fehérje a 'vegetable protein'.


Ez meg legyen így: I usually eat seasonal vegetables and fruit, for example orange, apple and klementin in winter and watermelon, blueberries, strawberries and cherries in summer.



Lehet vannak hibák benne, de én ennyit tudok most tenni.

2013. dec. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Eggs contain a lot of vitamins and proteins. We should eat three portions of carbohydrates a day, for example bread, rice, pasta or cereal breakfast. Vegetarians eat a lot of beans, soy, mushrooms and nuts because they contain vegetable protein. I usually eat seasonal vegetables and fruits, for example orange, apple and clementine in the winter and watermelon, blueberry, strawberry and cherry in the summer.
2013. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó szerintem már majdnem tökéletes, bár én a többi gyümölcsöt is többesbe raknám.
2013. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azokat, amikből nem egy darabot eszünk (ribizli, eper, stb.), azokat mindenképpen érdemes többes számba rakni. A többinél nem létfontosságú. A 'soy' az egy többnyire amerikai változat a 'soya'-ra. A summer és winter az teljesen jó határozott névelő nélkül, mivel általánosságban beszélsz róla (ha minden igaz, nem vagyok a fejedben). A szénhidrát maradhat egyes számban, mivel az anyagról beszélünk, nem pedig a fajtáiról. A 'clementine'-t meg szimplán elírtam (azt legalábbis biztos). A mandarin egy olyan gyümölcs egyébként, amit gyakorlatilag bárhogy írhatsz, mert több fajtáját megnevezik, mindegyiket különböző nevekkel illetik. De a 'clementine' természetesen teljesen jó.
2013. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A vitaminnál kétségeim voltak, ezért gyorsan utánakérdeztem. Az egy kivételes dolog, ott a többes számot használják megszámlálhatatlan esetben is, amikor nem határozod meg a vitamin típusát. Viszont amint meghatározod a típusát, onnantól kezdve megint működik az a logika, hogy megszámlálhatatlanként kell használni.
2013. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm.
2013. dec. 18. 19:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!