Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek én csinálok...

Szerintetek én csinálok rosszul valamit? Ha igen, akkor mit?

Figyelt kérdés

Már harmadjára voltam felsőfokú írásbelin angolból,és nem sikerült.Pedig próbáltam a lehető legtöbb tudásomat beleadni,meg próbáltam készülni is.


Most voltam Társalkodón,előtte Origóson.

Az Origón 4% kellett volna hozzá,a Társalkodón most 7%.

Megvan külön külön a vizsgarészek pontja-vagy hogy mondjam másképp-de az a 60% nem akar összejönni egyiknél sem.

:/


Én meg már nem szívesen megyek el ötödjére meg negyedjére.

És tényleg próbálok készülni rá,de az a 60% akkor sincs meg.Kéne mindig az a pár %.



2013. dec. 11. 15:36
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt fontosnak tartom leírni,hogy az Origónál szóbeliztem tavaly,és az elsőre meglett.

Én azt hittem,hogy akinek egyik megvan,nem kell sokkal több a másikhoz se.Végül is,ez lehet,hogy nem így van.De akkor is csak azt tudom mondani,hogy azóta 3féle nyelvvizsgát kipróbáltam,annyival több vizsgafeladatot gyakoroltam,meg valamennyit kellett volna fejlődnöm,de úgy tűnik nem elég.


Meg,amúgy tanár nélkül készülök főleg,mert csoportos órákra járok,de ott túl ráérősen vesszük az anyagot.Plusz tudásnak mindenképpen jó,amit veszünk,de azért mentem el korábban,mert meg akartam volna csinálni.


Szóval:mi nem jó?Már kicsit elszomorít néha az egész,hogy próbálom megtenni amit tudok,de mégse.

Ráadásul egy csomó minden miatt jó lenne a nyelvvizsga.


Már arra is gondoltam,hogy egyelőre foglalkozok a másik 2 nyelvvel amit tanulok,azokat viszem középfokig,aztán visszatérek az angol nyelvvizsgázásra.Nem hagynám abba a tanulást,csak vizsgázni nem mennék.

Nekem lehet ,hogy a tanár hiányozna,de ahhoz legfeljebb egy idő után megyek.


Ha megpróbálom még egyszer mondjuk 6 hónap múlva,és addig is tanulgatok új dolgokat,csinálok fogalmazásokat,leveleket,meg szavakat tanulok vagy akármi,akkor lehet jobban sikerül?

Már nem tudok mit mondani az egészre.

:( :S

2013. dec. 11. 15:43
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha van itt valaki,aki volt már ilyen helyzetben,az is nyugodtan írhat.

Ha valaki angoltanár,és ért az ilyenekhez,akkor megpróbálhatná elmondani a véleményét.

Mindenki véleményét várom egyébként persze,csak kiemeltem az előbbi 2 lehetőséget.

2013. dec. 11. 15:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvass el egy 500-600oldalas angol regényt, lehetőleg valami olyat amit szeretsz úgy jobban odafigyelsz és mire a végére érsz az olvasott szövegértésed 80% fölött lesz.


Én elolvastam 3ezer oldalnyi regényt és plusz tanulás nélkül elmentem írásbelire, olvasott szövegértés 90% lett(kaptam pár mínusz pontot rizsázásért), levélírásban kicsit megkérdőjelezhető volt a szórendem meg elég rondán is írok így az csak 50%, de olyanra mentem ahol csak ez a két típusú feladat van így meglett végül(ECL ami csak 15ezerbe került).


Viszont szigorú "nyelvtanulás diétán" voltam vizsga előtti hónapban ami abból állt hogy csak angolt tanultam, többi nyelvet addig teljesen mellőztem, még a könyveket is elraktam a szekrény mélyére.

2013. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy már most is mellőztem valamennyire a másik 2 nyelvet,de az egyik suliban tanulom,így nem akarom teljesen mellőzni ,a másikat meg megint nem akarom,mert azt már mellőztem eddig is túl sokat.
2013. dec. 11. 16:40
 5/6 A kérdező kommentje:

A könyves ötlet jónak tűnik,szerintem kipróbálom.


Még az jutott eszembe,hogy :vajon mennyire használna,ha úgy csinálnám,hogy olvasnék angolul,és foglalkoznék vele,ugyanakkor a másik 2 nyelvet se hanyagolnám el?

2013. dec. 11. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet "túl fiatal" vagy az egészhez v. a pénzt akarják csak "beszedni" v.tényleg nem voltál elég jó
2013. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!