Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan, hogy " I am...

Létezik olyan, hogy " I am not hateing you"?

Figyelt kérdés
Megismertem Londonban egy angol srácot, vele levelezek és én úgy tudtam a hate -et nem lehet continuous igeidőkbe használni... erre ma ezt írja nekem :)
2013. dec. 10. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Egyszerűen csak hibásan ír, mint ahogy egy csomóan itt a gyakorin is. Attól, hogy valaki más nyelven ír, mint te, nem kell azt hinni, hogy tévedhetetlen.

2013. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez ok, amit linkeltél, ezért csodálkozom ... egyébként az egész lényege, hogy kint ismertem meg Londonban, ő született angol, én nem nagyon tudtam angolul amikor találkoztunk, de elkezdtem újra tanulni ... nem ír helytelenül és nagyon sokat tanulok tőle ... szóval rengeteg hibát azt én ejtem és vélhetően azt várja észre veszem e , hogy hibásat írt.:)

Tehát akkor helyes a tudásom, hogy nincs ing-es alak a hate-nél!


Köszi.

2013. dec. 10. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat folyamatosban is, akkor hangsúlyos.
2013. dec. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor ez olyasmi , mint a "do", amivel nyomatékosítani szeretném mondandómat ? pl : " I do think about you every day "?


Köszönöm a válaszokat !

2013. dec. 11. 12:08
 5/9 webnyelv ***** válasza:

Nincs ilyen. Egyébként sem hateing, hanem hating az inges alakja.

A köznyelvben vannak tendenciák, amik (még) nem elfogadottak, pl. valami McDonalds reklámban van, hogy "I'm loving it", ez sem helyes, de talán a poén kedvéért így mondják a reklámban. Talán érzelmi töltetet, nyomatékosítást akarnak így kifejezni. De a művelt nyelvben nincs ilyen.

2013. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De a "love"-ot lehet ing-es alakba tenni, csak akkor élvezni valamit a jelentése :


This place is cool. I'm loving it !

2013. dec. 11. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen olyasmi mint a do-val, a folyamatos egyik használata különben is hangsúlyozásra való.
2013. dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bogi Varkonyi válasza:
I don't hate you csak ilyen létezik
2013. dec. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem a british-nél....a válasz, hülyeséget tanítanak velem, hogy nem lehet a "hate" szót countinous-ba tenni....szerintem sok szabály a beszélt nyelvben már fel lett rúgva, nyelvvizsgára persze, hogy azt kérik..!
2013. dec. 24. 05:20

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!