Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvizsga 16...

Felsőfokú angol nyelvizsga 16 évesen? Beleszámit az érettségibe?

Figyelt kérdés
Anyám szeretné hogy érettségi előtt letegyem a nyelvvizsgát legalább B2-es szintűt. 5ös vagyok angolból, és jó a nyelvérzékem úgyhogy én szeretnék egyből a C1-nek nekiugrani, mert szerintem meg tudnám csinálni.

ma 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Senkit se érdekel érettségin, hogy neked milyen nyelvvizsgád van.
ma 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Azért a B2 és a C1 között elég nagy a különbség, de meg lehet csinálni gimi alatt, nekem is 17 évesen lett meg a felsőfokú. Érettségi szempontjából tökéletesen lényegtelen. Azt leszámítva persze, hogy ha a felsőfokú nyelvvizsgát megcsináltad, akkor utána az érettségi könnyű lesz.
ma 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem számít bele. Csak a felvételiben az intézményi pontokba (régen pluszpontok) lehet beszámíttatni. De ettől még ugyanúgy kell érettségizned angolból, vagy egy másik idegen nyelvből.
ma 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"5ös vagyok angolból, és jó a nyelvérzékem"

Hiába, egyik sem ad információt arról, hogy milyen szinten vagy, vagy hogy milyen szinten leszel majd a vizsga idején.

ma 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!