Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni nyelvvizsgáh...

Tudnátok segíteni nyelvvizsgához néhány tippel?

Figyelt kérdés
Angol B2-t teszek (ECL) pénteken-szombaton. A levélírásnál (writing) mire kell figyelni, milyen tanácsokat tudnátok adni? Előre is köszi. 16F

2013. dec. 3. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Figyelj a címre, megszólításra, tagolásra, elköszönésre. Valamint szóbelinél nagyon figyelj és nekem segített hogy jegyzeteltem.
2013. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne térj le a tárgyról

Ha meg vannak adva "szempontok", akkor

azok szerint válaszolj-

2013. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha hivatalos levelet kell írni,

figyelj a hivatalos stílusra (udvariasság)

2013. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Első: hogyhogy jegyzetelni? Ott nem egy sima beszélgetés lesz, hanem ott olyanokat mondanak, amire később szükség lehet? Mert én úgy tudom, hogy csak kapok egy partnert meg egy témát, és lecsekkolják, hogy mennyire megy az élő beszéd.

2013. dec. 3. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ő a "szóbeli" rész alatt arra gondolt,hogy amikor magnós hallgatás van,akkor jegyzetelt. Mert ugye hivatalosan az is a szóbeli része,de amúgy legtöbben írásbeliként titulálják a hallott szöveget.
2013. dec. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!