Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mik a legnagyobb különbségek a Present Perfect és a Past Perfect között?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 17:08
 1/4 A kérdező kommentje:

Jah és még érdekelnének a Present Perfect Con. és a Past Perfect Con. használatával kapcsolatos dolgok is:)

Soha nem tudom eldönteni, hogy mikor melyik a helyes:S:S:S

Nyelvvizsgára készülök és ezek a hülye feleletválasztós kérdések kiborítanak...

2009. nov. 21. 17:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon leegyszerűsítve az, hogy a Present Perfect jelen, vagyis a jelenig tart vagy kihatással van a jelenre, a Past Perfect meg múlt, semmi köze a jelenhez. A continuous ugyanaz, a pr. p. c-ban a cselekvés vagy még mindig fennáll vagy épp most fejeződött be. I've been living here for two years. I've been gardening. A Past Perfect pedig egy múltbeli cselekvés előtt. They had been living in the USA for two years before they moved to Canada.

Azon kívül még a függő beszédben lehet Past Perfect. Írj konkrét kérdéseket, azokon jobban el lehet magyarázni.

2009. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző teljesen jól leírta, én még ezt az oldalt ajánlanám nekem is jól jött sokszor: [link]
2009. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen, sokat segítettetek!!!
2009. nov. 23. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!