Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mi a tökéletes...

Szerintetek mi a tökéletes nyelvtanulás titka? Mi a tökéletes nyelvtanulási módszer?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok olvasás.
2013. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vree ***** válasza:
33%
Nem árulhatom el, mert még nem estél át a beavatáson.
2013. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nincs tökéletes, mert nincs egyforma képességű, érdekeltségű és "gondolkodású" ember. Ahogy bármi mást, mindenkinek meg van a saját módja, amivel legjobban tud tanulni


Az biztos, hogy olyan elemek beépítése, amiket egyben élvezel nem hátrány, sőt kimondottan előny. (Hogy ez most olvasás, netes játékok, filmek az majdnem mindegy).


Pl. nekem a nyelvtan tanulmányozása, mélyen és részletesen, sok vélemény átolvasása sokat segített japánból, míg más csak összezavarodna, ha elolvasná azt a kb. 2 oldalt a wa és ga összehasonlításáról szól és mondjuk inkább példák mentén szereti begyakorolni.

2013. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én módszerem:

-egy pár hetes tanfolyamon megtanulni a kiejtés alapjait

-szómagolás (kb 3ezer)

-regényolvasás (nem könnyített)

-sorozatnézés felirat nélkül

-steam -en ezresért szoktam régi játékokat venni (amikor akciósak), és van amit 9 különböző nyelvre lehet átállítani pár kattintással


Nyelvtant sohasem tanultam(pedig pár tanárom elég kitartóan próbálkozott) és soha nem is fogok, egyszerűen ha magolom a szabályokat elfelejtem másnapra ha 10x megtanulom akkor se marad belőle semmi, de ha sokszor látom használat közben az adott nyelvet "hozzászokom" a nyelvtani szerkezetekhez és gondolkodás nélkül tudom őket használni.


Sokan mondják hogy ezzel 3-4x annyi idő megy el tanulásra mintha valaki magolna, de ezek alapvetően nem olyan elfoglaltságok amiket tanulásként él meg az ember.


Ez a módszer német ragozásoknál és japán írásjeleknél jól bebukik, de angolnál olyan jól használható hogy már a C2-es nyelvvizsgán gondolkozom, és spanyolnál/orosznál is elég eredményes.


Ezzel a módszerrel igaz hogy a nyelvhelyességem elmarad az átlagtól és nyelvvizsgán épphogy összejön a 40%, de szövegértést még nem írtam 90%-nál rosszabbra legyen az írott vagy hallott így szinte mindig megvan az átlag 60%.

2013. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt kijöttem Angliába, otthon úgy tanultam, hogy angol nyelvű filmeket néztem felirattal vagy nélküle (mikor mi volt). Plusz itt kint sok újságot olvasok, például női magazinokat. Kiírom az ismeretlen szavakat és könnyen megtanulom, hiszen hamarosan újra előkerülnek a szövegben.

Előtte hiába írtam és magoltam be 100 szót, hogy ha nem találkoztam később vele és elfelejtettem. Nyelvtannak az English Grammar in Use-t használom. Korábban nem értetem mikor a tanár magyarázta, ebből a könyvből elsőre megértettem.

Plusz érdemes valakivel gyakorolni a nyelvet. Ha nincs ismerős, akkor netes levelezőtárs, vannak erre külön honlapok.

2013. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Talán, hogy jó korán elkezdeni

Aztán karbantartani a tudást

2013. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szorgalom

Ismétlés

2013. nov. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én otthoni taktikám (három nyelven beszélek):


- az alapvető nyelvtan áttekintése nyelvkönyvek segítségével

- közben folyamatosan tanulok új szavakat

- amikor megvan az alapnyelvtan és az alapszókincs ( ez kb. 1-1,5 hónap), akkor szépen átveszem az EGÉSZ nyelvtant, még több új szót megtanulva.

- miután ez is megvan (kb. 3 hónap), elkezdek az adott nyelven filmet nézni és olvasgatni, de közben még mindig időt szánok arra, hogy újra meg újra átnézzem a nyelvtant, hiszen minél többet gyakoroljuk, annál jobban beépül.


Ennek az eredményeképpen egy év alatt eljutok egy erős középszintre, ahol azért már a nyelvtan, a szövegértés, és a beszéd is rendbe van.

2013. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez sok, jó hasznos módszer. Mi a véleményetek a Pimsleur féle technikáról? Az a lényege, elvileg, hogy úgy tanít, ahogyan a gyerekek is megtanulják a nyelvet. hallás után, ismételgetéssel .Ez szerintetek milyen lehet?
2013. nov. 15. 18:24
 10/12 anonim ***** válasza:
A Pimsleurt én kipróbáltam, nekem nem tetszett, én nem bírtam, hogy 20 percen keresztül ugyanazt a pár szót ismételtette el velem milliószor, számomra nem működik ez a szájbarágós módszer és túl lassúnak éreztem... De ha nehezen megy a nyelvtanulás, egy próbát megér, hátha neked jobban bejön, de a tökéletes tanulási módszer egyszerűen az, hogy minél többet kell gyakorolni és elmélyedni az adott nyelvben! Azaz amit csak lehet, próbálj meg a célnyelven csinálni: rádióhallgatás, sorozatok, filmek nézése, hírek olvasása stb. Emellett szavakat kell tanulni (ill. érdemes példamondatokat is megjegyezni az adott szavakhoz - ha látod, milyen szövegkörnyezetben használnak egy szót, sokkal könnyebb megjegyezni), és érdemes egy jó könyvet beszerezni, amiből a nyelvtani szabályokat el lehet sajátítani. Emellett érdemes kihasználni minden kis időt, ami adódik a tanulásra, pl. napközben, ha van pár szabad perced, elő a szótárfüzettel és pár szót tanulj meg, vagy kapcsolj be egy külföldi rádiót és hallgasd egy kicsit, ez a sok kis idő is összeadódik és hozzájárul a tanuláshoz. Meglesz az eredménye, ha komolyan gondolod, csak foglalkozni kell a nyelvtanulással minél többet és gyakrabban... sok sikert hozzá! :)
2013. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!