Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen KÖNNYŰ módszereket...

Milyen KÖNNYŰ módszereket javasoltok német nyelv elkezdéséhez, teljesen nulláról?

Figyelt kérdés

Nah jó,nem teljesen a nulláról,már vettem részt egy 40 órás tanfolyamon ( de az annyi volt mint halottnak a csók)



szeretnék elkezdeni németül tanulni,de már tanfolyamra nincs pénzem,de egy komplett nyelvoktató csomagra tudnék rászánni maximum 15.000 ft-ot. Ilyen cd-s megoldásra gondoltam amit lehet hallgatni is ,miközbe könyvben magyaráz. Egyik ismerősöm megvette a PONS francia verzióját,és egyáltalán nem használt neki,rögtön olyan feladatokkal kezdte a könyv,amit még el sem magyarázott,tehát a PONS-t hanyagolnám ha lehet.A kreatív nyelvtanulást sem tartom előnyösnek,sokan nincsenek megelégedve vele. Oxfordi könyvek esetleg vannak német kezdőknek is,vagycsak az angol van belőle ? azokat jónak találom, mert voltak középiskolába Oxford-os könyveink,amiből egész jól megértettem az angolt.

Vagy valami másfajta könyv+CD ami német nyelvből másnak bevált? köszönöm előre is a segítséget.



2013. nov. 10. 23:14
 1/8 A kérdező kommentje:
ha valakinek van valami jó tippje,melyik jó nyelvtanuláshoz,kérem csak olyat írjon,amibe a könyvbe magyarul is magyarázza miért úgy van az adott szabály,igeidő stb.. vagy ami még a legjobb,az,hogy a cd-n keresztül magyarázza :D
2013. nov. 10. 23:17
 2/8 anonim ***** válasza:
Én tudom ajánlani a Start, Unterwegs A, Unterwegs B könyveket. Abszolút nulláról indít, és olyan B2-ig visz el. Ez egy középfokú nyelvvizsga szintje. Az első néhány leckében minden ott van magyarul is pl feladatokat magyarul is felteszi. Minden lecke/fejezet végén a munkafüzetben össze van foglalva az adott lecke nyelvtana, illetve a tankönyvben az adott lecke új szavai. A nyelvtant MINDIG magyarul írja le, így könnyen megérthető. Hanganyagot is vegyél hozzá! Illetve emellett nézz filmeket németül, segít a kiejtésben és a szavak tanulásában.
2013. nov. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Start,vagy az Unterwegs írja le magyarul a nyelvtant? :)
2013. nov. 11. 00:25
 4/8 A kérdező kommentje:
valamint mi a különbség az A és B között?
2013. nov. 11. 00:28
 5/8 A kérdező kommentje:
jah és a hanganyagnál is van magyar ,vagy ott csak a német? ami nembaj,ha ott csak német,a kiejtés miatt kérdem,hogy ha mondjuk a könyvebn vannak felsorolva szavak,akkor a cd-n meghallgathatóak azok is ? a kiejtés miatt nagyon fontosnak tartanám.
2013. nov. 11. 00:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy sorozat, 3 kötete van, Start, a kezdő, Unterwegs A, a középhaladó, és Unterwegs B a haladó. A nyelvtan mindhárom könyvben magyarul van leírva. Vannak magnós feladatok, ezekhez van hanganyag. A kiejtés a németben nagyon könnyű, van néhány szabály, amiket tudni kell a hangoknál, de ezeket könnyen megtanulod.
2013. nov. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! :)
2013. nov. 11. 02:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól használható még az Assimil sorozat német anyaga, könyv mellé CD-vel vagy MP3 hanganyaggal kapható.
2013. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!