Német középfokú segítség?
Sziasztok azt kérdezném, hogy körülbelül milyen szinten kell állni németből, hogy le tudjam tenni a középfokú nyelvvizsgát?
Esetleg aki már letette mesélhetne, hogy milyen volt mit kérdeztek stb ilyesmiket.
És még egy: mennyi idő alatt tudja valaki a nyelvtudását olyan szintre hozni, hogy a németországi felsőfokú nyelvvizsgát le tudja tenni?
Én most február környékén szeretnék majd középfokúzni, 9 éve tanulnom a nyelvet, bár kéne egy magán tanár mert ami nálunk az iskolában zajlik "németóra" címszó alatt, hát az valami borzalom.
Köszi:)
14/L
Szia!
Nem szeretnélek elkeseríteni, de az, hogy ki hány éve tanulja (vagy tanítják neki) a nyelvet, az nem jelenti azt, hogy ő már el is ért egy bizonyos szintet. Főleg, hogy azt mondod, az iskolai oktatás nem valami fényes (sajnos ez nem egyedi eset).
Én azt javasolnám neked, hogy a szüleiddel keressetek egy tanárt, aki először is felméri a tudásodat és meg tudja neked mondani, hogy mik az esetleges hiányosságaid, miben kellene még fejlődnöd.
Már november van, nem tudom mennyire lehet reális a februári nyelvvizsga, főleg ha te se tudod, milyen szinten állsz.
Egyébként azt tudod már, hogy melyik nyelvvizsga típust szeretnéd megcsinálni? Mert ezeknél is vannak eltérések. Ha még nem,akkor azt ajánlom, hogy nézegesd a különböző vizsgaközpontok feladattípusait, barátkozz velük, próbálkozz a kitöltésükkel, nem kell rögtön a középfokút, csináld meg az alapfokú feladatokat is.
Sok sikert! És tényleg keressetek egy tanárt, aki fel tudja mérni a tudásodat.
Hiába 14 a minimum életkor, az nem azt jelenti, hogy az általános iskolás német oktatási szinttel le lehet tenni a középfokú nyelvvizsgát! Még nemzetiségiből kikerülve sem, hacsak nem jártál tanárhoz közben vagy nem foglalkoztál iskolán kívül is a nyelvvel.
A szóbelin talán átmennél, pláne ha jó a beszélőkéd, mert nem kizárt, hogy díjaznák azt, hogy fiatal és elszánt vagy, nem kérdeznének elvont dolgokat, stb. De az írásbelin vannak nehéz feladatok, levél/esszé ahol nem csak egy pl. szülinapi bulira kell meghívni a barátodat, hanem komolyabb témák vannak, rövid az idő, és igenis figyelik a nyelvtant, a levélszerkezetet, bonyolultabb nyelvtani szerkezeteket is kell használni (amit még nem is tanultál a 8-9 éved alatt), számít a bő szókincs, viszont szótár nem mindenhol használható, ami megint csak nehezítő körülmény.
Mintafeladatokat láttál már? Oldottál már meg próbavizsgát? Ajánlom, mert abból majd látni fogod miről is van szó. (a netes példatesztek mindig könnyebbek - tapasztalat)
Nekem mindegy, jelentkezz februárban vizsgázni ha akarsz, de ne csodálkozz ha elhasalsz. Nem mellesleg 25-30ezer egy vizsga, így már tényleg meggondolandó nem érdemes-e várnod tavaszig vagy inkább nyárig, amiokor más dolgod nem is lenne.
Menj el egy tanárhoz, az is ugyanezt fogja mondani. Sok gyakorlást igényel a nyelvvizsgára való felkészülés még egy 11-12-es gimnazista számára is, sokan nem tudnak reagálni és mit mondani a témákra, amit kapnak, gyakorolni kell.
A nemzetiségivel egyébként nem sokra mész, ott pont az alapokat kaptad meg (ami az alapfokúhoz elég) arra már könnyű építeni, de hidd el, a 2 hónap suli mellett kevés idő a középfokhoz.
Keress itt az oldalon nyelvvizsga teszteket, teszteld le magad.
Én egyet találtam neked, próbáld megoldani.
szia,
én csak a saját tapasztalataimat tudom/szeretném megosztani veled, de természetesen nagyon különbözünk, így nem biztos hogy mindaz amit írok, rád is igaz :-)
én is világ életemben németes voltam, általános iskola 4. osztályától tanultunk már németet, aztán a gimiben is, és 11. osztályban tettem le az általános középszintű nyelvvizsgát. az én véleményem hasonló a többiekéhez, az iskolai nyelvoktatás nem feltétlenül elegendő ahhoz, hogy átmenj a vizsgán. én személy szerint a vizsga előtt fél évig heti 2-3szor jártam különórára.
maga a nyelvvizsga szerintem nem annyira nehéz, mint amilyenre számítottam, szóbelin nagyon segítőkészek voltak, írásbelin viszont magamra voltam utalva,szótár nélkül, mert én egynyelvű vizsgát választottam...
ami viszont még ennél is elkeserítőbb volt számomra, amikor kikerültem Ausztriába dolgozni.. azt hittem h két középszinű német nyelvvizsgával (az egyetemen közgazdasági szaknyelvből is vizsgáznom kellett) nekem az ég világon semmi problémám nem lehet a nyelvvel. hát tévedtem.. az iskolai német, az irányított társalgás és mondatmagolás a való életben segítségedre van, hiszen van mire alapoznod, de a spontán kommunikáció, a társalgás, az hogy bármilyen szituációban kapásból kifejezd magad,(a dialektről nem is beszélve-->márpedig nagyon kevesen beszélik az igazi hochdeutschot) sokkal nehezebb. meg kellett állapítanom, hogy a nyelvvizsga-bizonyítvány megléte kiindulási pontnak tökéletes, de messze nem jelenti azt hogy valaki tud is németül.
szóval az én tanácsom, hogy menj tanárhoz(lehetőség szerint olyanhoz,aki nem beszél magyarul), foglalkozz rengeteget a nyelvvel, napi szinten legalább pár órát, nézz német nyelvű csatornákat és legyél nagyon nagyon kitartó :-)
ehhez sok sikert és elszántságot kívánok! :-)
Köszi mindenkinek:)
Utolsó: eddig eszembe se jutott ilyen, hogy anyanyelvi tanárt keresni, de hol lehet ilyet találni??:D
(Budapesten)
szia, hát Budapesten én sajnos nem ismerek ilyen tanárt, csak Sopronban :-( de én azt javasolnám, hogy hívj fel néhány nyelviskolát és érdeklődj, hátha van ilyen tanáruk!
további szép napot
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!