Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi lehet jó módszer arra,...

Mi lehet jó módszer arra, hogy jobban értsem a hallott szöveget? (angol)

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass érdekes dokumentumfilmeket youtube-on, rengeteg van. Hallgass számodra érdekes hangoskönyveket, pl. buszozás közben reggel, stb.
2013. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlás agyba-főbe: filmek, audiobook, dokumentum filmek, híradó stb...
2013. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik pillanatról a másikra szoktam át arra, hogy angolul nézzek filmeket, sorozatokat, aztán azon kaptam magam, hogy sokkal jobban teljesítek a hallásértés feladatoknál a suliban (mindig is az volt a gyengém).
2013. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után volt érzékelhető a változás?
2013. okt. 27. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Kb 2-2 és fél hónap után tűnt fel.
2013. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és milyen gyakran néztél filmet angolul?
2013. okt. 27. 12:57
 7/9 anonim válasza:
Sok Ido kell. Ha keresed a gyors modszert, olyan nincs. Sok sok sok. Napnak 70%Abbol amit hallasz, angol legyen. 2-3 ho utan csak erzed a valtozast, adding ne foglalkoz az ertesel. Csak az agyadat szoktasd a nyelvel. Utana lassan, olvass es fordits, de folytasd a halgatast. Nem lenne rosz probalni beszelni is, mert arra meg tobb Ido kell. 3 nyelvet tanultam, a Magyar az egyik. :) legy turelmes magadal, ne eroltesd es sok sok sok. Kitartas! PS: ne kerdez meddig, ez tolled fugg.
2013. okt. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dBLOOD42 válasza:
70%
Nálam az vált be, hogy angol filmeket, illetve sorozatokat nézek angol felirattal.
2013. okt. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, amit a többiek mondanak. ha nagyon nem megy, eleinte nézd angol felirattal és angol hanggal a filmeket, akkor jobban össze tudod kapcsolni a kettőt. aztán mehet felirat nélkül.
2013. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!