Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » The streets here are very...

The streets here are very dirty. Miért kell the, ha többes számban van az utca?

Figyelt kérdés

2013. okt. 15. 09:17
 1/4 A kérdező kommentje:

Hasonló esetek és nem értem

Horror films are exciting.

The teachers in Hungary earn very little.


Ha a főnév egy szűkebb csoportja miatt kell the az utcákhoz és a tanárokhoz, akkor a filmek egy szűkebb csoportjához, azaz a horror filmekhez miért nem?

2013. okt. 15. 09:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert a 'horror filmek' nem szűk csoport, hanem teljesen általános. Ha nem a magyarországi tanárokról lenne szó, hanem mondjuk a világ összes történelemtanáráról, akkor az is általános lenne, nem pedig szűk csoport.
2013. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A "the" a specifikus, konkrétan rámutatható határozott névelőkhöz kell. Az általános ("olyanság"-szerű, nem adott konkrét dolgokra) angolul az a szabály, hogy a "névelő" a SEMMI. Nyelvészek hívják is "zero-article"-nek.


Pld.:

"The whales are blowing there." Ott fújnak a bálnák. (ti.: azok a bálnák, amelyekre mutatok, amelyek látóhatáron belül látszanak, stb...)


"(0) Whales are mammals." A bálnák emlősállatok.

(ti.: a "bálnaság" magában foglalja az "emlősség" tulajdonságát, elvonatkoztatva konkrét bálnáktól.)


A te esetedben tehát:

"The streets are dirty." Adott város adott utcái koszosak. (Az nyilván nem igaz, hogy am utca az következésképpen koszos is, vagyis ami nem koszos, az nem utca.)


"Horror movies are exciting." = Azt állítom, hogy ami horrorfilm, az következésképpen izgalmas is. (Vagy ami nem izgalmas, az nem is igazi horror.)



Egyszer egy hatodik osztályban felírtam a táblára:

"The boys in the sixth class are stupid."

"(0) Boys in the sixth class are stupid."

És megkérdeztem: "Na, melyikre kellene megsértődni?"

Persze szemét példamondat volt, aztán utólag magyarázkodhattam, amikor egyikük behívta a szüleit és megmutatták a füzetbe bemásolt példát az igazgatónak. :D

2013. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de látom, hogy ezzel még lesz problémám.

Ment a zöld kéz.

2013. okt. 15. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!