Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem zavaros egyszerre két...

Nem zavaros egyszerre két nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Iskolában Angolt tanulok, nem vagyok nagyon haladó szinten még. Otthon pedig egy ismerősömmel együtt Olaszt tanulunk. Nem zavarja egymást ha egyszerre tanulom? Ugyan olyan hatékonysággal lehet tanulni egyszerre a kettőt?
2009. nov. 9. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is angolt és olaszt tanulok, mindkettőt a suliban. Egyáltalán nem zavaros, sőt, csomó olasz szó kísértetiesen hasonlít az angol szavakra, és így sokkal-sokkal könnyebb az olaszt tanulni, mintha azt az egy nyelvet tanulnám.

Kicsit nehezebb, a sok ragozás meg egyeztetés miatt szerintem, de egyébként nagyon tetszik:) Sok sikert:)

2009. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha mindkét nyelvet nagyjából ugyanolyan szinten tudod, akkor persze, van úgy, előfordul, hogy összezavarodik az ember. Meg akkor is járhatsz így, ha az egyikkel előbbre tartasz. Ez az elején gyakran megesik, sok-sok gyakorlással és türelemmel előbb-utóbb elmúlik. Minél többet tudsz, annál kevésbé keveri az agyad azt, amit bevéstél.

(A nyelvtanáraim mondták, hogy figyelték: tizenéves korban a legfogékonyabb az ember, nyelvi szempontból, akkor fogékony a leginkább.)


Én is azt a két nyelvet tanulom, amit te, és természetesen, nem nyomja el egyik a másikat.

Sőt, szerintem szerencséd van, hogy az angol és az olasz nyelvtan eléggé eltérő [pl. az olaszok kötőmódot használnak, igét ragoznak, az angoloknál meg a szósorrend dönti el a mondatok értelmét], mert így nem fogsz apróságoktól "szenvedni".

Sőt, egy idő után szerintem még hasznodra is válik, hogy sok ún. igényes angol szót az olaszból tudsz eredeztetni!


Sok sikert és kitartás! Megéri a kezdeti botorkálás.

2009. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem is volt olyan,hogy egyszerre két nyelvet tanultam, nem zavart össze, mert teljesen más volt a két nyelv(angol és német), viszont így lehet,hogy elveszi egymástól az időt a két nyelv.Úgy értem, hogy lehet,hogy nem jut annyi időd az egyikre, mint amennyit szeretnél,mert pont a másikra kell tanulni...

De talán csak egy jó időbeosztás kell :)

2009. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én gimiben tanultam angolt és olaszt. Az angol semmilyen szinten nem ment valamiért, így csak az olaszra koncentráltam és ma már olasz szakos is vagyok:) Szóval ha úgy vesszük csak egy nyelvem volt, de csomó osztálytársam mindkét nyelven jól beszélt, szóval nem lehet zavaros.
2009. nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is 2 nyelvet tanulok a gimiben, angol-német. Én angolból jobb vagyok,és az jobban is ragad rám,mint a német.De nem zavarja az egyik a másikat. Szerintem egyedül akkor lehet belőle problémád, ha kicsit nehezebben tanulod a nyelveket. Amugy meg nem, csak annyi hogy tényleg az 1ik elveheti az időt a másiktől, főleg ha még iskolás vagy...(tapasztalat) :D
2009. nov. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én németet tanulok 8 éve, angolt pedig 1 éve. A szavak néha keverednek a fejemben. Jövőre elkezdek tanulni egy 3. nyelvet (valószínűleg spanyolt).
2009. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!