Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez? It's an extreme...

Mit jelent ez? It's an extremely close tie.

Figyelt kérdés

Tehát ezt a választ egy olyan ki jelentő mondatomra, amiben valamit viszonyítottam valami máshoz. Például: Your girlfriend is twice much gorgeous as I am.

Hogy érthette ezt szerintetek (a kérdésben szereplő mondatot)?


2013. okt. 7. 00:51
1 2
 1/12 anonim válasza:

szó szerint: "ez egy nagyon erős döntetlen." valószínű annyira jó az a kettő valami, vagy valaki, hogy nem tud dönteni, ezért kimondja, bár nehezen, hogy ez döntetlen.

Legalábbis én így értelmezném.

2013. okt. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak annyit jelent, hogy nagyon szoros.

a tie az döntetlen(ebben a kontextusban), de ha 'close' akkor inkább "szoros"-sal foditanám.


Kben nézd meg, milyen kontextusban használják:

[link]

2013. okt. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. okt. 7. 06:33
 4/12 anonim ***** válasza:

szoros kötelék, de többnyire többesszámban van, pl. She has extremely close ties with the Social Democrat Party.

- talán mivel egy kötél is több szálból áll.

2013. okt. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Teniszben is van egy ilyen kifejezés, hogy "tie"-
2013. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, meg a nyakkendő is.
2013. okt. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2es vagyok, asszem eddig az én verzióm az igazi

- elnezest, csak meg kell jegyeznem, hogy nem ugy kell forditani, hogy minden egyes szot megnezünk.

Magyarban is ugyanugy, csak anyanyelven automatikusan kontextusfüggöen értelmezünk: A "szoros"-t is hany értelemben hasznaljuk (nyakkendö is, meg your girlfriend;), aztán itt mégis világos , versenyhelyzetre ertjük.

(nem vagyok anyanyelvi szinten, de egy évet azért tanultam GBben... de félek, a kerdezö akkor még meg sem született;)

2013. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
an extremely close tie - egy nagyon szoros nyakkendő
2013. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem rosz:DD


de szoros nyakkendö sztem inkább "tight tie" ami azonban valahogy hülyen hangzig. Ha szandekosan szoros(mint stilus, ha lenne ilyen), talan "tightly fitted tie"

2es

2013. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szorosan a közelben fekvő nyakkendő
2013. okt. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!