Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek minimum mennyi...

Szerintetek minimum mennyi idő alatt lehet elsajátítani egy idegen nyelvet 0-ról közép- vagy felsőfokig?

Figyelt kérdés
Milyen módszerrel? Agykontrollos vagyok, szóval ezzel is lehetne segítkezni, de mégis melyik részével? Előre is köszi! :)
2009. nov. 6. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ez több mindentől függ.


egyrészt, hány éves vagy? beszélsz-e más nyelveket? milyen közegben mozogsz (tehát egy olyan csoportban, ahol anyanyelvi szinten beszélik az adott nyelvet)? mennyi időt szánsz rá naponta?

2009. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
17 éves gimis vagyok, angolt és németet tanulok.angolból jobb vagyok bár azt csak 2 éve tanulok. naponta kb. sztem 2-3órát tudnék szánni rá.
2009. nov. 6. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Tételezzük fel, hogy jók a képességeid, használod a természetfeletti képességeid is :), motivált vagy és tényleg hasznosan töltesz el napi 2-3 órát az angollal. (Elsősorban angol tapasztalatom van.)

Két éve tanulsz a gimiben és jól megy, akkor most kb pre-intermediate szinten vagy.


Ha találsz egy jó tanárt, aki szépen végigcsinálja veled a komplett programot, akkor kb még egy év a középfok (esetleg 1,5 év) és arra ha ráhúzol még egy szűkebb egy évet, akkor felső.


De minden HA. Nehéz látatlanban ilyet megítélni. Minden tanítványomnak azt mondom, hogy kell egy együtt-töltött 1 hónap, hogy lássam, hogy mennyit képes befogadni és használni ezen idő alatt. Utána lehet következtetni a jövőre.


Mellesleg ez egy gyönyörű kihívás egy tanárnak, hogy ilyen óraszám mellett végigvigye a nyelvet!

2009. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!