Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt a mondatot hogy kell...

Ezt a mondatot hogy kell tagadni? Az hogy főnevet kell a "kein"-nel tagadni az oké, de mikor hogy veszem észre az adott mondatban hogy mondjuk nem a "nicht" szót kell használni?

Figyelt kérdés
Íme a mondat:"Anna hat Visitenkarten".
2013. szept. 23. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Anna hat keine Visitenkarten.-

It csak a Visistenkartent-t tagadod (hogy nincs neki),ezért nem a nicht kell, hanem a keine

2013. szept. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jav. Itt

A keine, keine, kein tagadó határozatlan névelő

(Nincs többes száma)

2013. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kein, keine, kein-nel akkor tagadunk, ha

a tagadott szó előtt állító mondatban határozatlan névelő állna vagy nem állna névelő.-> Ez az eset van itt is. A "Visitenkarten" előtt nem áll semmilyen névelő, ezért keine-val tagadunk.-

2013. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket akkor értem viszont mi van akkor ha pl a "haben" szó is a mondatban van?Akkor is mindig a "kein"-nel tagadunk?
2013. szept. 23. 20:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Valami pédátnem tudnál írni? (Haben-nel)
2013. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocs,nem "haben"-t akartam mert azt szerintem mindig kein-nel tagadjuk persze biztos vannak kivételek...a "sein"létigéről van szó


Pl.:Der Lehrer ist verheiratet.

2013. szept. 23. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát pl."Er ist Ungar" tagadása "Er ist kein Ungar"

(Ő magyar/Ő nem magyar)


A "nicht" akkor van, ha az egész mondatot (állítást/állítmányt) tagadod-

2013. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Der Lehrer ist verheiratet."

->tagadása "Der Lehrer ist nicht verheiratet"

(Nem házas a tancsi) Szóval ha főnév előtt kell tagadni, akkor általában "kein"/keine" van. Vagy ha látod

a főnév előtt az eine-t,akkor azt biztos keine-val tagadod. De a verheiratet az tul.képpen névszói állítmány

és az állítmányt "nicht"-tel szokás tagadni.

Pl. Ich bin müde- Ich bin nicht müde.

(Fáradt vagyok- Nem vagyok fáradt)

2013. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!