Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most kezdtem el tanulni a...

Most kezdtem el tanulni a németet és a német tanárom rögtön bele dobott a sűrűbe. SZóval az a kérdésem hogyan kell németül igeragozni? Pl:ezeket a szavakat kéne igeragozni (kommen, heißen, wohnen, hören)

Figyelt kérdés
és ha ezeket a szavakat meg is csinálnátok és ez alapján mondanátok el hogy hogyan kéne azt nagyon meg köszöném!!
2013. szept. 15. 12:11
 1/3 anonim válasza:

Ich komme du kommst er sie es kommt wir kommen ihr kommt sie Sie kommen

ich heise du heist er sie es heist wir heisen ihr heist sie Sie heisen

Ich whone du whonst er sie es wohnt wir whonen ihr whont sie Sie whonen

Ich höre du hörst er sie es hört wir hören ihr hört sie Sie hören

Kb ennyi a lenyege a heisent csak aert irtam s el mert tableten nem talaltam a hosszu st. Jah es annyi hogy nemmondtad meg h milyen idoben legyen ez egyszeru jelen ido vegzodeseket tanult me pl mint az du nal a st. Vegzodes :) ezeket megtanulod sima ugyed van jah es ha valami nem vilagos irj nyugodtn privit :)

2013. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)))
2013. szept. 15. 13:43
 3/3 anonim ***** válasza:
No offense, de ezek nem sűrű dolgok, ez a legalapabb dolog. Nem ezzel kezdődik az első óra, hogy jelen időben az -en vagy -n lecsapásával -e,-st-t,-en,-t,-en -t kap az ige? Mert ha ezt így nem tanították meg neked, akkor ott messze nem jó az oktatás.
2013. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!