Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Budai középiskoláról mi a...

Budai középiskoláról mi a vélemény?

Figyelt kérdés
elvileg átvennének jövő félévre de eddig csak rosszakat hallottam róla..

2013. aug. 29. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a suli neve?
2013. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Melyik része? Több iskola összevonásával hozták létre, csak azért kérdezem. A címkéidből arra tippelek, hogy a volt Táncsicsról van szó, az átlagosan jó, nem kell félni tőle.
2013. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
angol kéttannyelvű részére mennék
2013. aug. 29. 17:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Megtanítanak mindent, amit kell, de beleszakadni nem fogsz. A hangulat is jó volt pár éve, amikor odajártam, bár nem kéttannyelvűs voltam.
2013. aug. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
83%

Budais vagyok, most Szeptemberben kezdtem, leirom az eddig kialakult véleményemet:


Hadd kezdjem ott, hogy évfolyamonként van legalább 8 tagozat a suliban, ehhez mérhetően pedig az épület hatalmas (és nagyon ronda). Már az első nap úgy indult, hogy az osztályfőnökünk bejelentette, hogy tíz(!) bukott gyerek fog az osztályunkba járni. Hát azok a gyerekek tényleg a legalja kategóriába tartoznak! Primitívek, bunkók és provokatívak. De velük együtt vannak nagyon jófej srácok és lányok egyaránt, de ha ők nem lennének, nem bírnám ki. A tanárok hozzáállása megoszlik, mi szerencsére jó csapatot fogtunk ki, bár azért kaptunk szivatós tanárt (de pl. egy ismerősöm tavaly csak bunkó tanárokat kapott, azóta már át is ment máshova, szóval nem hülyeség az, amit mások is írtak itt). Az iskola épülete mint már írtam, borzasztó ronda állapotban van, a folyosók, a termek, a WC-k egyaránt. Apropó, WC! Bármelyik épületben vagy, a gyerekek állandóan cigiznek (ilyen egy színvonalas gimiben egy gyerek fejében sem fordul meg), és a poén az egészben, hogy egy tanár sem tesz az ellen, hogy a gyerekek lebukjanak.


Én nem tudom, milyen tanuló vagy, ha rossz, szedd össze magad és menj egy jobbba, ha jó akkor meg azonnal verd ki a fejedből a Budait. Ez egy gyűjtő. Én minden erőmmel azon vagyok, hogy már félévkor át tudjak menni egy jobb gimibe, és sokan így vannak ezzel. Nem tudom neked ezt a sulit ajánlani, mert borzasztó gyenge színvonalú. Arra jó, hogy nappalin megszerezd kevés tanulással az érettségit, de ha te Egyetemen szeretnél tovább tanulni, arra nem nagyon ad jó alapokat.

2013. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Noname398 válasza:
70%
Én Budais voltam. Az előzővel szemben nekem teljesen más a véleményem. Az épület szerintem túl kicsi volt annyi gyerek számára, alig lehetett elférni. A gimi rész átlagosan jó. De pl. a nyek-es, két tannyelvű osztályok nagyon jó színvonalúak. A négy évfolyamos osztályokba buknak le a gyerekek, előkészítőbe , két tannyelvűbe nem.Arra, hogy milyenek az általad primitívnek nevezett gyerekek, arra választ nem tudok adni, nem ismerem őket.Abban teljesen igazad van, hogy a tanárok hozzáállása megoszlik, de a nagy része megtanítja, amit kell, sőt vannak nagyon jó szakemberek is.Az iskola épülete tényleg nem csodaszép, de könyörgöm, arról nem az iskola tehet, hogy ilyen állapotban. Sajnos nem kap pénzt, ez van. Ezzel nem lehet mit tenni. A wc-k problémásak, de ha megfigyeled, akkor mindig ugyanazt a 10 gyereket látod a wc-ben cigizni , akik a szakközépből jönnek át a gimibe. A tanároktól meg ne várd el, hogy a szünetükbe ezzel legyenek elfoglalva, hogy nézzék, ki dohányzik, ki nem. Nekik is kell szünet. A gimi részéről nekem pozitív véleményem. Kedves előző, hidd el, akik nem gimibe valók, azok nagyon hamar kihullanak a Budaiból. A színvonal meg teljesen átlagos, aki akar, az tud tanulni. Pl. én most egyetemre járok, és nem mondhatom, hogy a Budai nem adott volna jó alapokat. Minden a gyereken múlik, nem az iskolán. A gyűjtőtől meg nagyon messze van.
2013. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is az angol-magyar kéttannyelvű részre járok. Szerintem nagyon jó suli! :)
2013. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én is kéttannyelvűs vagyok és most szeptemberbe kezdtem.

az én véleményem pedig 100%-ban pozitív. a gimnáziumi rész teljesen jó, mi az első év végén tesszük le a középfokú nyelvvizsgát angolból. egyébként meg igenis tanulni kell, nem is keveset.... és ha valakinek rosszak az osztálytársai az valószínűleg azért van, mert nem gondolkozott. a szakközép részébe tényleg gyökerek járnak, és erről híres az iskola. arra senki nem gondol, hogy a gimi nagyon jó, és nem is olyan könnyű :) a tanárok meg nagyon jól tanítanak, van pár, aki már túlságosan szigorú. nem is kevés..

mellékesen, egy 3 iskolarészből, 4 épületből és 5 emeletből álló iskolát szerintem senki nem tudna széppé varázsolni egy halom pénz nélkül :)

2013. dec. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Nigus válasza:
44%
Jelen pillanatban is budais vagyok, 10.-es. Én imádom ezt a sulit! Nagyon jó a társaság, a tanárok többsége jófej, nem olyan nagyon nagy az elvárás, de azért kérnek is tőled. Szerintem nem is történhetett volna jobb dolog velem, mint az, hogy felvettek ide. Az épület szerintem teljes mértékben "iskolás", ami nem feltétlen jelenti rögtön azt, hogy "ronda". Igen, rengetegen vagyunk,de ez azért van, mert sok a tagozat egy évfolyamon. A nyelvi tanítás (Táncsics részleg, ergo gimnázium)kifejezetten jó! Imádom a hangulatát meg az egész iskolát! És azok, akik nem oda járnak ne híreszteljék róla, hogy rossz, mivel nekik nem sikerült megtapasztalniuk, hogy milyen érzés oda járni. Talán nem vagyunk egy Veres Gimnázium, de azért nem is vagyunk egy "Thán Károly"!!!!!!!!
2014. máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is a Budaiba járok , és ki nem állhatom azt az iskolát olyan korrupció folyik , hogy arról sok ember nem is tud . Az iskola óriási ,de nagyon sok diák jár oda megjegyzem túl sok A Wc-k undorítóak és soha nincs wc papír se szappan mondjuk ettől az iskolától el se várom , de hogy állandóan cigiznek majd néha.néha bejön egy tanár és rászól , hogy mit csinál és ennyi . A másik hogy mindenki fizetgeti be az adminisztrációs díjat meg a sportköri díjat , de még a tanárok is elmondják , hogy nem oda megy a pénz , szánalmas ja és elméletileg nagy OTP támogatja az "öko" iskolát ami nevetséges . Magyarul semmit nem látsz azokból a pénzekből , és nem kevés gyerek jár oda ..
2014. jún. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!