Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol találhatok angol fonetikár...

Hol találhatok angol fonetikáról leírást, hogy melyik szókapcsolatot hogy ejtik?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szókapcsolatot, legfeljebb betűkapcsolatot, és nincs rá állandó szabály, legfeljebb olyan, ami nagy %-ban működik, de minden alól van kivétel. Idővel hozzá lehet szokni, és rá lehet érezni. Érdemes megtanulni a fonetikai átírást, ez egyáltalán nem ördöngösség, néhány szótár elejében is benne van, magyar szavakhoz hasonlítva a hangokat, illetve elmagyarázva a speciálisakat. Ha ezt tudod, bármely angol-magyar szótárból képes vagy kiejteni a szavakat. Azon kívül a neten is vannak olyan szótárok, amelyek kiejtik a szavakat, pl sztaki.hu.
2009. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, az IPA! De ha hallok egy angol szót, akkor azt hogy írjam le, ha még nem is hallottam az előtt? :

Egy-egy angol szót majdnem fél millió képen lehet leírni :S

(Tudom, elég ha úgy letudom írni hogy ha kiejtik akkor ugyan azt kapják vissza, és meg is értik).


Mellék kérdés: Az angolok is eltévesztik hogy mit hogy ejtenek ki?

2009. okt. 27. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak arról van szó, hogy eltévesztik a kiejtést, hanem náluk is van tájszólás. Egyes szavakat másképpen ejtenek ki. (pl.: Chicago - 1. ejtés: csikágó; 2. ejtés - sikágó)

Én úgy voltam vele, hogy sok - sok gyakorlás után már azt a szót is le tudtam írni, amit addig nem is hallottam előtte. (Angol szakon végeztem.) Rááll az agyad és a kezed is.

De ha te leírod kiejtés szerint, otthon meg megnézed a szótárban, akkor át tudod javítani a helyes írásképpé.

2009. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem :) Remélem nekem is rá fog állni az agyam, fülem, kezem. Sok angol zenét hallgatok, és észrevettem hogy az all(ol)-t sokszor (al)-nak ejtik :S

Meg a t-betüseket, tsz-nek, pl.: together- tszugeter :S


De azért köszönöm a segítséget, gyakorlok tovább.

2009. okt. 27. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Te valószínűleg amerikai zenét hallgatsz, az a kiejtés egész más, mint a brit.

1.

2009. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hoppsz, igen, ez lemaradt :D - de náluk is alapvetően, ugyan az csak orrosabb hangon :)
2009. okt. 28. 02:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!