Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Help! Önképzéssel sikerül...

Help! Önképzéssel sikerül megtanulnum japánul?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megtanulni japánul de anyám nem akar tanfolyamra pénzt adni... itthon menne magamtól? Internetről éznék mondstokat szavakat... megtanulnám... szótárakból tanulgatnák. Vagy ha nem akkor hogy tudnék tanulni?
2009. okt. 26. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
HOGY HA MÉG MAGYARUL SEM MEGY?????????????????
2009. okt. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Állításod szerint nem tudok még a saját anyanyelvemen sem beszélni??? Már megbocsáss de akkor te meg nem tudsz olvasni... Nem azt kérdeztem hogy tudok e magyarul!!!... Nem tehetek róla, hogy az öcsém a kérdés megírásakor piszkált és így elrontottam pár szót!!! Amúgy meg nem tudom mi értelme van ilyen hülye válaszokat adni. Ha nem akarsz segíteni akkor ne írj baromságokat.
2009. okt. 26. 15:49
 3/7 anonim ***** válasza:

No de azért a szórenddel is gond van...

Ettől függetlenül hihetetlen nagy akaraterővel lehetséges.

Az internetről összeszedett mondatokat nem preferálom, inkább rendelj/vegyél pár nyelvkönyvet.

2009. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Én csak az igazat írom. Addig ne kezdj bele egy másik nyelvbe, amíg ez sem megy. Első voltam.
2009. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocs, megpróbáltam primitívebben fogalmazni de, ha nektek az kell akkor leírom precizen megszerkesztett mondatokban. Egyébként meg, internetes irásból próbáljátok leszürni az én anyanyelvi tudásomat...

Egy valamit viszont elértetek ezzel a kis "beszólással"...

2009. okt. 26. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:

A magyar nyelvben azért van vessző, hogy alkalmazzuk! Ha ezt megtetted volna, egyértelműbb és rendezettebb lett volna az írásod. Mindegy.

Szerintem egy nyelvet teljesen önmagadtól nem lehet megtanulni. Kezd a betűkkel, hiszen ők más írásjeleket használnak. Ezután próbálj megtanulni japánul olvasni, írni. Interneten biztos találsz jó segédanyagokat, esetleg tanárt. Levelezőpartnert is kereshetsz, vele is tudsz gyakorolni. A filmnézés is remek gyakorlati elem. De a legfontosabb, hogy adj magadnak időt, legyen kitartásod és szorgalmad végigcsinálni. Hajrá, sok sikert!

2009. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sikerülhet, de sok kitartásra van szükség, jó ötlet a levelezőtárs, biztos van a neten tananyag(pl. japanpelcek.freeblog.hu), meg kell tanulni az írást ugye, először a hiraganát, aztán a katakanát az idegen szavakhoz, a kanjikat pedig folyamatosan. Az jó, ha tudod a szavakat, de koránt sem elég, tudni kell összerakni egy mondatot, meg kell érteni a nyelv gondolkodási módját. A japán nyelvtan állítólag nem ANNYIRA nehéz, kevés kivétel van. Tehát a nyelvtanra mindenképpen szükséged van, a szavak tanulása pedig úgy a legkönnyebb, ha olyan szavakat tanulsz meg, amiket szivesen használsz, tehát ami érdekel ;)

Ja és vessző a japánban is van(、), tehát muszáj lesz használni :)(a japánban szóköz nincs(vagyishogy van, csak nagyon kevés:D); sőt, kérdőjel egyáltalán nincs)

{amúgy tényleg sokkal érthetőbb az írás, ha van benne vessző, és jó a sorrend, tehát csak ennek érdekében is ajánlatos használni}

Sok szerencsét! :)

2009. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!