Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan dolgozzam ki az alábbi...

Hogyan dolgozzam ki az alábbi témákat felsőfokú angol nyelvvizsgára? Fontos!

Figyelt kérdés

Social problems tételen belül kell megemlítenem a következő dolgokat:

- privileged vs. disadvantaged social groups

- living on the periphery

- conformists and deviants


Ezek okoztak számomra fejtörést, hiába keresgéltem utánuk, igazán kézzelfogható írásokat nem találtam róluk. Előre is köszönöm a segítséget!



2013. júl. 29. 17:19
 1/2 sKillEr96 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ugyan én csak a középfokot tettem le, valamint hozzá kell tennem, csak 11.-es vagyok, azért itt vannak az ötleteim:


- Privileged-Disadvantaged: Ehhez írhatsz olyan példákat, hogy pl. a disadvantaged social groups-ba tartozik sok helyen az etnikai kisebbség, pl. itthon a romák, máshol a négerek, de megemlítheted a fajgyűlöletet, valamint a homoszexualitást is, mint "disadvantage" (bocsánat, nem tudok jobb szót :D) Privileged-hez meg például írhatsz gazdag embereket, vagy olyanokat, akik valamilyen rokoni/baráti kapcsolatban vannak híres/gazdag/befolyásos emberekkel.


- Periphery: Ehhez mondjuk írhatsz az afrikai nyomornegyedekről, vagy akármilyen nyomornegyedről, elszegényedett városokról/falvakról, illetve arról, hogyan viszonyulnak hozzájuk az emberek és vica versa.


-Conformist-Deviant: Ehhez teljesen jó példa a magániskolák, illetve az olyan iskolák diákjai, ahol nincsenek betartva a szabályok (pl. drogot terjesztenek a suliban). Conformist például egy gazdag családban nevelt gyerek, aki mindenhez próbál alkalmazkodni, mert ezt "verték bele"; deviant pedig egy relatíve szegényebb környezetből valő srác/csaj, aki azt látta/tanulta, hogy ha alkalmazkodsz, akkor nem lesz belőled senki. Vagy pl. aki mindent csak erővel akar megoldani, esetleg a mai fiatalok és idősek közti esetleges konfliktusokról (ugye az idősebbek nem voltak ilyen "vadak" anno, mint a mai fiatalok).


Remélem, segítettem legalább egy kicsikét, most így hirtelen ennyi ugrott be.

2013. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen! :)
2013. júl. 29. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!