Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak? Mit...

Milyen nyelvet tanuljak? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Angolból és németből van egy középfokúm, angolból most készülök a felsőfokra. Emellett szeretnék még egy nyelvet tanulni. Mit javasoltok, mi legyen az? Középiskolában tanultam négy évig olaszul, érdemes lenne folytatni? Vagy esetleg egy szláv nyelv? Pl. ahogy hallottam az orosz most nagyon népszerű lett megint. Szerintetek?
2009. okt. 19. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha olaszul tanultál már, el tudod dönteni, hogy tetszik-e és szeretnéd-e tovább tanulni. Annyit érsz, ahány nyelvet beszélsz :) Olasz után jöhet a spanyol, a francia, a román, a latin.

Az orosz és a japán nyelv most nagyon kedvelt.

Hallgass neten orosz zenéket, beszélgetéseket, esetleg tv-t, ismerkedj az ábécéjükkel, kiejtéssel, ha tetszik, menj nyelviskolába :)

neked kell dönteni :)

és persze az sem utolsó szempont, milyen irányba tanulsz (majd) tovább.. ha gazdasági szakok, akkor jól jöhet az orosz

2009. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én folytatnám az olaszt, illetve ha van energiád, még az orosszal is megpróbálkozhatsz...
2009. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!