Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Nem mennek a fejembe...

Segítség! Nem mennek a fejembe a töri évszámok! Mit javasoltok, hogy könnyebben tanuljak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen elértem a maximumomat. Nem bírom megjegyezni az összes hülye évszámot. Persze lehet, h azért van, mert egyébként ****ára nem is érdekel, és tudom, h a büdös életben nem lesz belőle hasznom. Itt tömik a fejünket ilyen baromságokkal, ahelyett, h mondjuk olyanokat tanulnánk, hogy például hogy kell túlélni egy erdőben, hogyan kell elsősegélyt nyújtani, vagy hogyan bánjunk a pénzzel...

A lényeg az, h a törinél ez az egész különösen nem megy. Egyszerűen nem érdekel, hogy ki volt az az I. Ferenc, miután már halott és semmi közöm hozzá. Max úgy bírom megtanulni, hogy bemagolom, de két hét múlva már csak halványan, pár hónap múlva meg már egyáltalán nem emlékszem rá. Mit tanácsoltok?


2010. márc. 17. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én pl szeretem a törit, és mint sok más tantárgy ez is az általános műveltséghez hozzátartozik, amugy meg nekem is voltak olyan tantárgyak h hú ezt most minek kell tanulni? dehát ez van, az évszámokra nincs sajna nekem ilyen konkrét taktika egyszerűen le kell ülni és megtanulni sok sikert
2010. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek veled. Szerintem próbálj tanulni magas szinten olyat amihez értesz, járj versenyre, és ha elég jó vagy, majd akad tanír aki segít, és meg kéne kérdezni, hogy nem-e tudna valamit segíteni. Bukott tanuló ugye kizárva a versenyről mert idősebb. Nem csak szabályosan lehet elvégezni a sulit.

Nálunk pl. az ment, hogy a töritanárunkhoz kellett magántanításra járni, és 2 órából 10 percet tanított, és véletlen mindig az a 10 percnyi anyag volt a dolgozatkérdés.

2010. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 czibles ***** válasza:
barátkozz meg az atlaszoddal, abban benne van minden évszám.
2010. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"barátkozz meg az atlaszoddal, abban benne van minden évszám."


Sőt a lexikonokban még több van.

Ezzel semmit nem segítettél, mert ha elolvasnád a kérdésem, látnád, hogy épp az a bajom, hogy nem bírom megtanulni őket. A fontos évszámok benne vannak a füzetemben is. Ha lehetne atlaszt használni dogánál, akkor már másképp állna a dolog:D

2010. márc. 17. 21:10
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én dettó ugyanígy vtam a törivel. Egyszerűen nem tudtam megjegyezni a történelmi neveket, helyszíneket, évszámokat Mindig is utáltam, de ha egy dolgozatra muszáj volt évszámokat tanulni akkor vért izzadva bemagoltam a legfontosabbakat. Aztán hamar elfelejtettem.

De ne aggódj, mert az érettségin lehet használni az atlaszt (sőt szóbelin még pont is jár az atlasz használatáért) és annak a hátuljában minden fontos évszám benne van!!!

2010. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
magolni kell én pl simán megtanulnám ha akarnám de nem tanulom a törit csak figyelek órán
2010. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

a töri általános műveltség, és elég gáz az, ha valaki nem tud egyszerű dolgokat, hogy Gilgames él-e még...

I. Ferenc halott, de elég könnyű megjegyezni, hogy 1792-től uralkodott 1835-ig, mert 1790-ben koronázták meg az apját, II. Lipótot, aki két évet uralkodott, előtte uralkodott II. József (a kalapos király), aki 1780-1790-ig volt a trónon, 1790-ben pedig egy tollvonással kihúzta az összes rendeletét. 1789-ben volt a nagy francia forradalom, még 1 évet élt II. József.

És az ő uralkodásának kezdete Mária Terézia (1740-1780) halálának az éve, akinek III. Károly az apja (1711-1740).


1711-ben volt a Rákóczi szabadságharc leverése.

1835-ben I. Ferenc megmurdel, és egy zakkant király követi a trónon, V. Ferdinándot '48-ban váltották le, mert hülye...

Tehát V. Ferdinánd 1835-1848-ig uralkodott.

Őt követte I. Ferenc József, aki elég sokáig uralkodott, az első világháború közepéig, 1916-ig.

Tehát Ferenc József 1848-1916-ig uralkodott, aki meghalt, úgyhogy IV. Károly lett az utódja, aki az első világháború végéig volt magyar király, tehát 1916-1918-ig uralkodott...

III. Károlytól eljutottunk IV. Károlyig. Nem olyan nehéz.

De ezek csak az uralkodások...


Hidd el, én sajnállak a legjobban, ha nem tudod megtanulni az évszámokat... Ha nem használ az atlasz, és minden évszám le van írva, akkor semmi nem segíthet...

Max készíts prezentációkat, mondjuk a HAbsburg uralkodókról, és minden kis tettükhöz írj egy évszámot is, lehetőleg erősen eltérő színnel, és a háteret is dolgozd ki részletesen, de úgy, hogy lehetőleg egy oldallal 1 órát dolgozz. Ha egy órán keresztül azt az információt látod, akkor előbb utóbb megmarad az évszám, és a dolog, amihez köthető, és ha megvan a dolog, akkor megtalálod az évszámot.

Magolni is lehet, de a legegyszerűbb az, hogy megszereted a történelmet. Ha máshogy állsz hozzá, akkor javulni fog az eredményed.

Gondold azt, hogy a gyereked hazajön, és rajtad röhög, mert semmit nem konyítassz a törihez, pedig neki ez a kedvenc tantárgya. Elég gáz lesz...

Attól még, hogy nincs semmi közöd Tajvanhoz, attól még illik tudni hogy hol van, mert elég jól elkülöníthető...

Ennyit tudok mondani, sok sikert a prezentációhoz!

2010. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Hello!


Nekünk a töri tanárunk állandóan azt papolja, hogy használjuk az atlaszt... De érettségin lehet használni, ne aggódj.


Addig is, szerintem egy időszalag esetleg sokat segíthet, ahova felírod az évszámokat, eseményeket, neveket. Egész jó áttekintést lehet belőle nyerni :) Sok sikert! L/17

2010. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Namost, ha lesz egy olyan barátod/barátnőd aki művelt, akkor szerintem ezért mindenképpen megéri még bebiflázni az évszámokat, egyénként tényleg ez a "legpiszkosabb" része a történelm tanulásának. Sok sikert!
2010. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
51%
Ha nagyon nem megy, és van egy kis időd, akkor csináld azt, hogy a kedvenc számodat átköltöd egy kicsit, és belerakod az évszámokat. Kicsit időigényes, amíg átírod, de ha azt énekeled egész délután meg este, hidd el, hogy meg fogod jegyezni :)
2010. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!