Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Nem mennek a fejembe...

Segítség! Nem mennek a fejembe a töri évszámok! Mit javasoltok, hogy könnyebben tanuljak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen elértem a maximumomat. Nem bírom megjegyezni az összes hülye évszámot. Persze lehet, h azért van, mert egyébként ****ára nem is érdekel, és tudom, h a büdös életben nem lesz belőle hasznom. Itt tömik a fejünket ilyen baromságokkal, ahelyett, h mondjuk olyanokat tanulnánk, hogy például hogy kell túlélni egy erdőben, hogyan kell elsősegélyt nyújtani, vagy hogyan bánjunk a pénzzel...

A lényeg az, h a törinél ez az egész különösen nem megy. Egyszerűen nem érdekel, hogy ki volt az az I. Ferenc, miután már halott és semmi közöm hozzá. Max úgy bírom megtanulni, hogy bemagolom, de két hét múlva már csak halványan, pár hónap múlva meg már egyáltalán nem emlékszem rá. Mit tanácsoltok?


2010. márc. 17. 18:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"I. Ferenc halott, de elég könnyű megjegyezni, hogy 1792-től uralkodott..."


Azt én is ismerem. Akire most én gondoltam, az a francia első Ferenc, aki 1515-től 1547-ig uralkodott, ha igaz. Na, ő pl nem érdekel. :D

2010. márc. 24. 19:13
 12/17 anonim ***** válasza:

Kitartást! Nem olyan nehéz, bár ha valaki szereti az adott tárgyat, sokkal könnyebb. Én például mindig is jobban szerettem a magyar törit, mint az egyetemest, így hamarabb is megtanultam mindig a hozzá tartozó információkat, míg az egyetemes rész gyötrelem.


Jó ötletnek tartom az időszalagot, a rajzolós dolgokat, s tényleg forgasd gyakran a történelmi atlaszt. Én azt is el tudnám képzelni, ha sikerül bemagolnod az adott korszak, vagy ország évszámait, hogy gyakorolj vele. Szedd elő újból és újból, mert csak így fog megmaradni. A neten már vannak mindenféle kvízjátékok, pl:

[link]

Itt például ki lehet választani, hogy melyik korszaknak a kérdéseiből szeretnél játszani. Esetleg az is megoldás, ha kiírod a fontos évszámokat egy kis lapra, s azt minden reggel átolvasod pl: a buszon, vagy az illemhelyen vagy ahol kb.5 percet időzöl. S így nem fogod elfelejteni.

A tananyag összefüggő elsajátításánál azt tudnám javasolni, hogy írd ki a lényeget egy külön papírra, vagy készíts magadnak vázlatot,esetleg táblázatot amely nevekből, helyekből, évszámokból áll.


Egyszer meg kellett tanulnom a Keleti Egyház zsinatait, hogy mikor volt, ki volt a pápa, milyen intézkedést hozott, s ezt így kiírtam egy A/4-es lapra címszavakkal, s így sikerült is megjegyeznem.

2010. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
verd ki, utána jobban megy:D
2010. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

18:22

Nekünk is ezt mondta a töritanárunk, mikor hülyének nézett, de ez a duma már 15 évesek előtt is gáz volt. Mindenkinek az a South Park rész jutott eszébe, mikor a saját fingjukat szívták. :D


"a töri általános műveltség, és elég gáz az, ha valaki nem tud egyszerű dolgokat, hogy Gilgames él-e még..."

Tudod mi még általáos műveltség? Pl. a Relativitáselmélet. A különbség köztünk, hogy én azért nem tudom Gilgames él-e még, mer senkit nem érdekel, te pedig azért nem érted a fizikát, mert kevés az IQ-d. (Najó, azt tudom hogy nem él, de hogy mikor élt, azt már nem... És büszke is vagyok, hogy nem ilyennel töltöm az időm!)

"Gondold azt, hogy a gyereked hazajön, és rajtad röhög, mert semmit nem konyítassz a törihez, pedig neki ez a kedvenc tantárgya. Elég gáz lesz..."

Gondold azt, hogy TTK-n felolvasást szoktak tartani a bölcsészek diplomamunka címeiből, és úgy a fele elég nagy röhögést szokott kiváltani.


Elismerem hogy nagyképű azt állítani, hogy a fizikus/mérnök többet ér a történésznél, fordítva viszont nem csak nagyképű, hanem szánalmasan röhejes is. Nem is értem miért próbálkoznak folyton.

2010. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Speciális vagy általános relativitáselmélet???


Akár ki is írhatod egy füzetbe, vagy vegyél egy jó kronológiát, amiben minden benne van.

2010. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
puskázz baz.dmeg!
2010. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én úgy tanultam meg az évszámokat, hogy csináltam belőlük egy memória játékot. Mármint leírtam az évszámot és az akkor történt eseményt, és tök hamar megtanultam őket.
2018. márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!