Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mi tévő legyek?

Szerintetek mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy gond van az angol nyelvtudásommal/tanulásommal. Most vagyok végzős a középiskolában. Negyedikes korom óta tanulok angolul, szinte végig négyes, ötös voltam. Órán ha felelni kell, jól megy, a témazárók is szinte hibátlanok, haverokkal el tudok beszélgetni, de! Ha egy érettségit kéne megírni, az nem menne. Nem tudok jól kommunikálni, a típusfeladatok sem igazán mennek, csináltunk próbaérettségit, onnan tudom.


Nyelvvizsgára lenne szükségem (TELC) de nem tudom, hogy jelentkezzek-e. Ha sikerülne, elmennék egyetemre, ha nem akkor elmennék valamelyik háborús övezetbe segítteni (bár ugye beteg a nyelvtudásom, de lapátolni tudok).


Mit tennétek a helyemben? Előre is köszönöm a tanácsokat!


2009. okt. 18. 18:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, *mitévő legyek?
2009. okt. 18. 18:44
 2/3 anonim ***** válasza:

ha jók voltak a jegyeid, nem lehet akkora a gond. Egyszerűen lehet, hogy csak másképpen tanultad eddig, mert a típusfeladatokra is rá kell készülni, gyakorolni kell sokat és akkor megy. Ne csak egy próbaérettségit csinálj,hanem minél többet! Az első nem sikerült jól, de a következő jobb, az utána levő pedig mégjobb lesz,mert tudni fogod, hogyan készülj rá, és nem ér meglepetésként! Ha tudod már, mire számíts, az rengeteget segít, sokat javít az eredményen anélkül, hogy sokat tanulnál rá. (Mert ugye írtad,hogy a tz-k jól sikerülnek- ott meg tudod, hogy mit hogyan kérdez a tanár,mire kell jobban odafigyelni)

Ha a beszélgetés nem megy, pedig az kell nagyon nyelvvizsgán, akkor menj el egy jó nyelvtanárhoz és vegyél nála órákat, sokat fogsz fejlődni, majd meglátod!

Az nagyon jó dolog, hogy segíteni akarsz másokon, nekem már fősuli után jutott eszembe, hogy milyen jó lett volna elmenni önkéntesnek vmelyik országba :) Szóval azt majd az egyetem mellett/alatt is tudod csinálni, vannak 1-2 hetes táborok.

Szóval ne idegeskedj, gyakorolj inkább! Sok szerencsét:)

2009. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2009. okt. 18. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!