Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? TÖBBI LENT!

Mi tévő legyek? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
Felvettek IGAZSÁGÜGYI IGAZGATÁSI ALAPSZAKra (Miskolci Egyetem). Már van egy felsőfokú JOGI ASSZISZTENS végzettségem, ezért sok tantárgyból teljes felmentést kaptam, néhányból pedig részleges felmentést. Ezekből a tárgyakból különbözeti vizsgát tehetek és a II. évfolyamon kezdhetem el az egyetemet. A kérdésem az lenne, h. megpróbáljam-e letenni a különbözeti vizsgákat, v. kezdjem el inkább az első évet? Természetesen fel fogom keresni a TO-t, de előtte tanácsot kérnék, h. mi lenne a legjobb döntés. Hogy működik ez az egész, hogy zajlik a különbözeti vizsga, mikor, stb., stb.? Remélem van itt olyan, aki már járt ilyen v. hasonló cipőben.
2011. aug. 1. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a Miskolci Egyetem jogi karán végeztem és ( noha nem jártam előtte se jogi asszisztensire, se IÜ - re ) rengeteg olyan évfolyamtársam volt, aki az IÜ elvégzése után ugrott neki a jogi karnak.

A lényeg, hogy mit vakarsz kezdeni magaddal, ill., esetleg egy jogi diplomával.

Ha a jogi pályán szeretnél munkát vállalni, akkor az is fontos lesz, hogy milyen minősítésű a diplomád. Ezért inkább érdemesebb elölről kezdeni a jogi kart, mert így az első pillanattól kezdve hajthatsz a jó jegyért. A különbözetinél nem biztos, hogy összejönne a jó jegy.


De ha nem akarsz jogász lenni, akkor nem kell a jogi kar. Az átlagos (nem jogászi ) élethez bőven elegendő jogismeretet ad egy igazságügyi ügyintézői végzettség is. Egy emeletes f@szság, hogy jogi diploma nélkül nem lehet boldogulni az életben.


A különbözetikre a dékán ad egy határidőt. Ezen belül kell megcsinálni az összes előírt különbözeti vizsgát, ami olyan, mint bármilyen más vizsga. Ugyanúgy kell rá készülni. Senki sem fog humánusabban bánni veled, mert különbözetizel. Viszont időpontot neked kell kérned az oktatóktól. Lehet, hogy fel kell venned a tárgyakat a Neptunon ( jobb esetben ), de lehet, hogy fakultatíve oldják meg. Ekkor csak az indexedben lesz nyoma a vizsgáknak, a Neptunba nem kerül be, csak az, hogy "valamennyi előírt különbözeti vizsgáját letette."

2011. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2011. aug. 2. 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!