Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg lehet nyelvtudást...

Avyvy kérdése:

Tényleg lehet nyelvtudást fejleszteni úgy, ha idegen nyelvű knyveket olvasok?

Figyelt kérdés

Jelenleg közép szinten tudok angolul, de szeretném felsőfokra fejleszteni. Arra gondoltam, hogy azokat a regényeket amiket el szeretnék olvasni, angolul olvasnám. Szerintetek tényleg hasznos lenne? És minden idegen szót szótárazzak vagy csak azokat amik fontosak a megértéshez?

köszönöm:)


2013. júl. 1. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút jó módszer.

Próbálj meg minél kevesebbet szótárazni, mert ha magadtól jösz rá egy szó jelentésére, az sokkal jobban megmarad.

2013. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elég sok regényt elolvastam angolul, és a helyzet az, hogy elég jól megtanultam tőle regényt olvasni angolul, ezen kívül semmi más előnyét nem érzem.
2013. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is próbálok minél többet olvasni angolul, én kb közép haladó vagyok. Most ott tartok, hogy egy egyszerűbb nyelvezetű könyvet pl Harry Potter vagy ezek a vörös pöttyös könyvek, amik fiatalokról szólnak mennek szótár nélkül. De a komolyabb irodalmi művek sajnos még nem. Az elején még használtam szótárt, 3 könyv után már nem, szerintem ebből is látszik, hogy sokat fejlődött a szövegértésem.
2013. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, főleg a szókincset.

Kb. 9 hónapja angolozom, amikor elkezdtem szinte semmit se tudtam. Amikor legutóbb csináltam egy szókincs felmérő tesztet 7100 szó jött ki. (Ez volt egy hete.) Nem tudom mennyire pontos eredmény, de az tény, hogy szótár nélkül olvasok regényeket és írásbeli felsőfokú nyelvvizsga szövegértési feladati gond nélkül mennek. Szavakat soha nem tanultam a klasszikus magolós módszerrel.

Egyébként nagyon jól jön ilyenkor egy e-könyv olvasó, azokon általában van egynyelvű szótár. (Én csak ritkán használom, de ha valami már nagyon böki a csőrömet praktikus.)

2013. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!