Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vannak ezek a múltidők...

Hogy vannak ezek a múltidők az angolban? Honnan tudhatom, hogy mikor, melyiket kell használni és miért?

Figyelt kérdés
Megpróbálta nekem 2 ember elmagyarázni,de mindig az volt a végeredmény az agyamban,hogy tök mindegy,tulajdonképpen ugyanarra való mindegyik,akkor minek ennyi múlt....Valaki segítsen :/

2013. jún. 30. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz!


Olvasd el Dohár Péter Kis Angol Nyelvtan című könyvét


A neten fent van!

2013. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

No néhány példa:


Hol tanultál angolul?


Where did you learn English? ha általában kérdezed

Where have you learned English? ha arra utalsz hogy a jelenben eredménye van, vagy arra hogy valaha egyszer tanulta

Where have you been learning English? ha arra utalsz hogy egy meghatározott ideje tanulja és még mindig tanulja


Where had you been learning English? ha arra utalsz hogy a múltban egy meghatározott ideig tanulta.


lt

Where were you learning English? ha a tanulás folyamatára, folytonosságára akarsz utalni

remélem jól mondtam... :)))


A egyszerű múltat mindig lehet használni (ezt amcsik mondták)

2013. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,értem már,mentek a pacsik :)
2013. júl. 1. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!