Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a japán nyelv?

Mennyire nehéz a japán nyelv?

Figyelt kérdés

Eléggé érdekel a japán nyelv, mivel hogy érdekel a kultúrájuk is, de tolmácsként szeretnék elhelyezkedni. Most

15 éves vagyok. Tehát angolhoz vagy némethez képest nehezebb, vagy könnyebb. Én igazándiból arról hallottam, hogy könnyebb, csak a sok kanji vagy mi a fene megtanulása veszi el az idődet.



2013. jún. 20. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ma már ezt megkérdezték:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Én csatlakozom azokhoz, akik szerint a kanjikon kívűl nem kiemelkedően nehéz.

Összehasonlítani nyelveket teljeségükben nem nagyon lehet, de szerintem nincs olyan prominens nehézség a japánban, ami a németben vagy angolban nincs meg.

Talán a számlálószavak vagy a "furcsa gondolkodás", de ebből egyik se vészes szerintem. Persze tanulni kell.


Mondjuk megtanulni ösztönösen használni a tiszteletes beszédet az egy plussz, nehezebbé teszi. De nem olyan, mintha lineáris egyenleteket vetnénk össze diferenciál egyenletekkel.


Másrészt statiszkiailag a japánt a megtanulni legtovább tartó nyelvek közé sorolják.

2013. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem minden nyelv nehéz, azonfelül a keleti nyelvek nehezebbek. De te időben vagy, érdemes! A kulturális és nyelvi programokról itt tájékozódhatsz:

[link]

2013. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy tőről származunk velük, ezért is tanuljuk mi meg sokkal gyorsabban, mint bármely más nép, úgyhogy rajta. :)

A nehézség meg ne érdekeljen. Arra figyelj, hogy élvezed-e, avagy sem.

2013. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írás rész nagyon nehéz kiejtés beszéd része nem annyira. :)
2013. szept. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!