JLPT tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szóval... Arra lennék kíváncsi, hogy aki már volt japánból nyelvvizsgázni az milyen szinten, és mennyi év tanulás után. Meg hogy mennyire tűnt nehéznek az a szint stb.

Előre is köszönöm!



2013. jún. 3. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kb. 2 év után nevetésgesen egyszerűnek éreztem a JLPT4-t.
2013. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én egy év után voltam a hármas szintűn, az nagyon könnyű volt. Rá egy évre a ketteset próbáltam, de olyan 10-15 pont még kellett volna. Egy évvel később már nem próbálkoztam, mert akkor már egy ideje nem volt lehetőségem tovább tanulni a nyelvet, és úgy éreztem, hogy még az előző évhez képest is sokkal gázabb lett volna az eredményem.
2013. jún. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hunbula ***** válasza:

2 év után (heti egy órában) mentem N5re, egyszerűen sikerült.

plusz másfél év tanulás után mentem N4re, nem volt vészes.

Viszont júliusban megyek N3ra, és, hát, majd meglátjuk, megteszem, ami tőlem telik.

2013. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat ^^! Olyan valaki van esetleg, aki az N1el megpróbálkozott???
2013. jún. 4. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:
2008-ban, kb. 12 év (nem folyamatos, de az utolsó két évben intenzív) tanulás után 83%-kal megcsináltam :)
2013. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Körülbelül 6 éve tanulom magam, és az N3-as sikerült. Kissé nehéznek találtam az olvasott szöveg értését, a többi részt könnyen megoldottam.
2013. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!