Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo B2 szóbeli tapasztalatok?

Origo B2 szóbeli tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pénteken megyek németből szóbelizni. A tételeket ismerem, de tudnátok nekem írni saját tapasztalatban előfordult szituációkat? Mennyire nehéz szót érteni a vizsgáztatóval?

És a magnó rész mennyire érthető?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2013. máj. 7. 00:34
 1/3 anonim válasza:

Szia! Én áprilisban voltam voltam vizsgázni, ketten voltak a vizsgáztató teremben, de csak az egyik nővel kellett beszélgetni. Kedves volt, először csak kérdezett hogy hogy vagyok, hol lakok, hogy jöttem a vizsgára, mit szeretnék majd kezdeni az életemmel, aztán amelyik rész megtetszett neki, abba még belekérdezett, tehát a témakifejtős rész végül is így, kötetlenebbül zajlott le. A két kép közül választani lehet, nagyjából elmondtam konkrétan mi van a képen, de inkább azt várták hogy csak egy ahhoz kapcsolódó témáról beszéljek, személyes élményekről (nyaralás). És a szituáció egy szoba és vacsorához asztalfoglalásból állt, de amikor véletlenül elakadtam segített, és ha nem értesz valamit nyugodtan vissza lehet kérdezni, elmondja másképp, és az nem gond. A magnó elég tisztán szólt és jó szöveg volt, volt amit nem értettem meg rendesen, de a kérdések úgy voltak feltéve, hogy azok is segítettek rávezetni a válaszra. Főleg úgy hogy az egyik kérdés válasza szinte benne van a másik kérdésben. (Pl.: Milyen állatot vitt a parkba? Mit csinált még ott a kutya?) :)


Szóval csak nyugodtan és okosan!


Sok sikert!

2013. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. máj. 7. 11:42
 3/3 anonim válasza:
Próbáld ki és megtudod milyen.
2013. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!