Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL német B2 nyelvvizsga...

ECL német B2 nyelvvizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Június 22-én megyek német ecl középfokú nyelvvizsgára komplexen. Nagyon izgulok. Már régóta tanulok németet, már igazán intenzíven az elmúlt két három évben tanultam. A hallásértést, amit kapásra az ecl oldalán megcsináltam 17 pontos lett. Ettől félek a leginkább. Az olvbasott szöveg értésénél nem igazán értek mindent, de a lényeget ki tudom venni (elvileg ez a középfok egyik alapköve, hogy tudjon az egyén fontos dolgokat kiemelni a szövegből). A levél az fog menni úgy érzem. A beszédnél viszont nem tudom hány mondatot kellene elmondanom.


Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra a nyelvviszgával kapcsolatban, lehetőleg, aki a közelmúltban volt.



2013. máj. 18. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is akkor megyek nyelvvizsgára, igaz nekem csak az írásbeli kell, a szóbelim elsőre meglett :)

Tapasztalatom akkorról:

Az olvasott szöveg nagyon nehéz (a levelem jó lett)

A levéltéma általában közel áll a szóbeli tételsorhoz.

Hallott szöveg: Az első szöveg egész jó volt, a második meg már húzos.. Nem voltam sose valami jó halott szövegből.

Ha akkor kapod a partnered megszívhatod,ha túl keveset tudott kapsz, mert tudni kell oda-vissza adogatni szót, s ha ő nem érti, az bizony nagy baj.

Ha van valami kérdésed, akkor írj :)

2013. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én is ma voltam. Milyen lett nektek?:)
2013. jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia, a szövegértésnél az első rész, tehát a párosítós az nagyjából ment, bár elég nehéz szöveg volt szerintem. Mondjuk a beékelésnél a szórendet is figyelembe veszi az emeber, akkor mondjuk könnyebb megoldani (pl: wenn______, akkor logikus, hogy KATI szóren van)

A beírósnál annyi gondom volt, hogy főnevesíteni kellett, mivel egész mondatot nem írhatunk, másolni sem szabad a szövegből és ezért lehet, hogy nem fogadják el, mert nem jól válaszoltam nyelvtanilag.

A magnónál a második rész nekem könnyebbnek bizonyult, az első nehezebb volt nekem.

A beszédnél témának a sportot kaptuk, képnek pedig az évszakokat. Nekem ez nagyon könnyű volt, bár volt, hogy megakadtam, de rengetek kifejezést, vonzatos igét használtam, valamint rengeteg szót.

Hát bizakodok, de ha meg is lesz, akkor visítva.


Neked hogy sikerült?

2013. jún. 23. 09:46
 4/9 anonim válasza:
Az első feladat szerintem ment, viszont a másodiknál én nem tudtam hogy nem lehet a szövegből másolni:O akkor az 0 pont az összes?:O
2013. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A rövid, célratörő válaszra kell törkedeni, a lényeg, hogy teljes mondatokat ne másolj ki a szövegből, ez a vizsgaszabályzatba is benne van, olvasd el az ECL oldalán.
2013. jún. 23. 13:32
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


bal oldaon kattints a vigyaszabályzatra és letöltheted a pdf-et, amibe leírják ezeket.

2013. jún. 23. 13:34
 7/9 anonim válasza:
hmm a 3 -4 szavasat még elfogadják szerinted?:/
2013. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát el, a lényeg, hogy felesleges információt ne tartalmazzon, és ne mondatokat másolj ki.
2013. jún. 23. 20:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Pontosítok, egész teljes mondatokat nem lehet kimásolni, mert az eleve felesleges részeket is tratlamazhat, valamint NEM ad értelmes választ. pl: Womit fahrst du? Mit... ezzel azt akarom mondani, hogy figyelni kell a kérdőszóra.
2013. jún. 23. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!