Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri franciául tanulni itt...

Megéri franciául tanulni itt Magyarországon? Ha igen négy év alatt el lehet jutni a középfokúig?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen nyelve tanuljak az angol mellé. Most nagyon hajlok a francia mellé, de érdekelne Magyarországon mennyire keresett ez a nyelv.

2013. máj. 3. 12:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lenne értelme.

Hiszen Európában is hasznos nyelv.És az angol-német tényleg elég gyakori párosítás, szerintem a francia éppen emiatt hasznosabb is lehet(a német is nagyon hasznos, de a franciát meg kevesebben beszélik, így feltehetőleg több az esélyed)


Remélem érted mire gondolok.

A középfokúig szerintem eljuthatsz elvileg a 4 év alatt, de ez függ a tanártól is, az óraszámtól,a te szorgalmadtól stb. De azért hidd el nekem, nem árt foglalkozni vele pluszba otthon.Akár plusz szavakat megtanulni,vagy hasonlókat.


Én is franciás vagyok, ha valami még érdekel, írj :)

2013. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Jennifer Rose ***** válasza:
100%

Az EU hivatalos nyelve az angol és a francia. Brüsszelben és Strassburgban is franciául beszélnek, a feliratok és a meghozott törvények is ezen a két nyelven íródnak. Hogy aztán minden képviselő megkapja ezeket a saját nyelvére lefordítva is, az már más kérdés. Ezeknek a fordítására, valamint az állandó tolmácsolásra mindig keresnek jelentkezőket.

Az ENSZ hivatalos két nyelve is az angol és a francia.

2013. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
A francia nyelv jelenleg a harmadik leginkább használt nyelv az angol és a német után, szóval ha németül nem akarsz, akkor mindenképpen a franciát javaslom második nyelvnek. És ha sikerül elsajátítanod középszinten, ez a későbbi munkakeresésben is segíthet. Mint ahogyan írták is előttem, angol-német párosítással már Dunát lehetne rekeszteni, és igenis van kereslet idehaza is a francia nyelvtudásra már egyre több cégnél. Szóval még itt is hasznát veheted ennek a nyelvnek. Hajrá hajrá! :) Ha elég intenzíven tanulod, akkor 4 év sem kell, elég másfél-2 év is.
2013. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!