Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két idegen nyelvvel már jól...

Két idegen nyelvvel már jól el lehet Magyarországon lenni?

Figyelt kérdés
Az angol felsőfokúm megvan már és most tanulom a németet, még alapszintnél tartok, de még egy ideig szeretném tanulni. Középfokig biztos, de még lehet, hogy ha nagyon rászánnám az időt felsőfokút is megtudnám csinálni. Még egy harmadikat nem szeretnék bevállalni, mert nehezen tanulom a nyelveket, illetve annyira nagyon nem, de nincs is olyan nyelvérzékem mint néhány ismerősömnek. Ezzel a két nyelvvel Magyarországon jól el lehet majd helyezkedni már?

2013. ápr. 30. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szakmád nincs? Nyelvekkel jól lehet boldogulni, de nem önmagába. Nincs semmi hivatás ami érdekelne?
2013. ápr. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha minden jól megy 2 év múlva végzek az egyetemen közgazdasági szakon, és egy ilyen diploma mellé gondoltam ezt a két középfokú vagy talán felsőfokú nyelvet.
2013. ápr. 30. 20:22
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Azt írtad az angol felsőfokú már megvan.

Úgy már azért jobb ha lesz mellé még más is.

2013. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, angol felsőfokú már megvan, de a németet nem tudom megtudnám-e csinálni. Még az alapoknál járok, eddig nem olyan nehéz, de azért komolyabb, mint az angol úgy veszem észre, és én az angol felsőfokúval nagyon megszenvedtem, de végülis sikerült 19 évesen. Most 20 és fél vagyok és angol befejezése óta tanulom a németet különtanárnál heti 2 órában és eddig az alapfokúm van meg.
2013. ápr. 30. 20:35
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Akkor a következö két évben meg tudod tanulni a középfokot is. A német az elején nehéz, késöbb könnyebb lesz.
2013. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat a nyelvre, de az elhelyezkedéssel kapcsolatban mit gondoltok? Könnyebben találnék munkát mint aki egy idegen nyelvvel rendelkezik? Sok előnyt tudnék majd ebből szerezni vagy annyira nem?
2013. ápr. 30. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Közgazdászként egyre nehezebb elhelyezkedni.

Az angol minden esetre alap sztem a szakmában, így nagyon jó ha meg van.

2013. máj. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Még tanulgassad a németet

(ha már elkezdted)

Ártani biztos nem fog

2013. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem a nyelvvizsga a lényeg, hanem a nyelvtudás. Már volt pár munkahelyem 3 különbözö országban is, sehol nem kérték még a papírokat, telefonon, személyesen felmérik már elöre, hogy tudsz velük kommunikálni vagy sem. Nem az igeragozást nézik, hanem azt, hogy tudsz-e értelmesen gondolatokat kifejezni és megérteni. Senkit nem fog érdekelni a papír, ha nem tudsz mondjuk külföldre telefonálni és elintézni valamit, amit esetleg közgazdászként meg kell majd tenned, pl. a cég külföldi branch-ének valamelyik munkatársát megkeresni, stb.
2013. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a papír nem kell nem teljesen igaz. Ha jobb helyekre pályázol (illetve általában is így van) az önéletrajzodba bele kell írnod. Hidd el, nagyobb eséllyel hívják be azokat, akiknek ott szerepel egy, esetleg több nyelvnél is hogy pl. C1 szintű nyelvvizsgával rendelkezem angolból.

Mi általában nem nagyon adunk esélyt olyanoknak, akik "középszinten beszélem az angolt" írnak, hiszen hitelesen nem mérette meg magát.

2013. máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!