Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz vagy az angol nyelvet...

Az orosz vagy az angol nyelvet vegyem fel másodiknak, ha németet tanulok? Tolmács, fordító szeretnék lenni.

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
én az oroszt mondom, a következőkért: ad1 sokan fognak jönni, hogy az angol nyelv az világfontosságú. Ez így is van. De angolból kismilliárd anyag van az interneten, több a magántanár stb. Könnyebb anyagokat, magántanárokat szerezni röviden. ad2 Angolul magunktól is meglehet tanulni, én is egyedül tanulok, felsőfokúm van. ad3 az orosz ritkább nyelv, ezért ha tolmács, fordító akarsz lenni, azt válaszd. (DE angolt is valahogy tanuld hozzá) ad4 Az oroszt ingyen (tk-at leszámítva) tanulni pedig jó. :)
2013. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is az oroszt javasolnám, növekszik a szükséglet rá! De résen kell lenni, utána kell menni a lehetőségeknek, igényeknek - de angol esetén is. (Az viszont igaz, hogy a német után az angol egy fokkal könnyebb lenne...)
2013. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ian Catman ***** válasza:
Ma az angol a "lingua franca", az általános nyelv. A kérdés az állásinterjúkon az, hogy az angolon KÍVÜL még pluszban milyen idegen nyelvet beszélsz. Ha most németül tanulsz, sürgősen tanul meg angolul is (a német után szerintem könnyű lesz), és utána az orosz. (Teljesen más a struktúrája, mint az angolnak és a németnek.) De angol nélkül nehéz... A tolmácsok az angol MELLETT beszélnek még legalább két nyelvet az EU-ban. Hiába Németország súlya a legnagyobb, a legtöbb tárgyalás, beszéd, stb. angolul történik.
2013. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is inkább az orosz javasolnám. Én mindegyik nyelvet tanulom, az angolt, a németet és az oroszt is. Az orosz és a német között valamilyen szintig találsz némi hasonlóságot. Az angol számomra már unalmas, ezért is álltam neki oroszul tanulni.
2013. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Válaszd az oroszt, de el ne felejtsd: angol nélkül nem mész szinte semmire, még ha mellette 5 nyelvet beszélsz is. Azt mindenképpen meg kell tanulnod. Az 1. válaszolónak igaza van, az angol mindenhonnan folyik, könnyebb megtanulni egyedül, mint pl az oroszt
2013. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!