Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia nehezebb a németnél...

A francia nehezebb a németnél nyelvtani szempontból?

Figyelt kérdés
Választanom kell h angol-német vagy angol-francia és nem tudom.Igazából németet 1-2 évig tanultam és nem teszik mert nehéz a nyelvtana.
2009. szept. 24. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a német könnyebb!

A német nyelvtan logikus, szerintem ha azt megtanulod, nem igazán lesznek a némettel nehézségeid.. Nincs kivétel a ragozásban, vagy bármiben. Ami nehéz lehet, és ami nélkül nem megy: ha nem tudod a névelőket (nincs rá konkrét szabály, mikor der, die vagy das. itt néha van kivétel :P)

2009. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Francia jóval nehezebb de szebb.

Énis németet választottam, viszonylag megtanulható, de van akinek nehéz,ha 1-2 évig gyakorlod, bele lehet jönni a névelőkbe is :)

2009. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Francia nehezebb, de nagyon szép, én is ezt tanulom. Szerintem a németnél szinte minden nyelv szebb..
2009. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én angol-német-francia-olaszt tanulok, és így tudnám felállítani a sorrendet:

*Angol

*Német

*Olasz

*Francia


A francia a legnehezebb, oka, hogy nincs benne túl sok logika, és még így is soka kivétel, amikire nincsen logikus magyarázat (akárcsak magyarban :P).


A német ilyen szempontból egyszerűbb, sok ugyan a szabály, de kivétel ritkán van, és a szabályokban is fellelhető a logika.


A franciában ugyanúgy van névelő, csak ott nem három, hanem kétféle.


Válaszd, amelyik jobban tetszik, szerintem mindkettő megéri, gyönyörű nyelvek, de ha választani kell, a német könnyebb, a francia szebb.

2009. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

akkor maradok a németnél asszem ....

2009. szept. 28. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!