Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok beszélni is...

Miért nem tudok beszélni is írni se angolul, miközben az olvasott szöveget általában megértem?

Figyelt kérdés

Nemsokára nyelvvizsga (1hét!!!) és most döbbentem rá, hogy mennyire nem megy az írás, nem jutnak eszembe angolul a dolgok és ha írok is valamit alapvető hibákat ejtek:S

Miért lehet ez? Ha egy hétig csak angollal veszem magam körül és minden nap írok és olvasok az elegendő lehet valamire?


2013. ápr. 4. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is pont ebbe a cipőbe vagyok.

Magyarról angolra egész egyszerűen nem tudok fordítani, pedig angolról magyarra meg megy. Még én sem jöttem rá a megoldásra. A tanárom szerint, eddig nem jól tanultam azért alakult így a helyzet.

2013. ápr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez általános probléma. (én is így vagyok vele) Az olvasott szövegnél van lehetőséged először az egész mondatot átlátni, és gondolkozni egy cseppet utána egészben lefordítani magyarra. Szóban ugye elég nehéz mert nincs időd előre megtervezni a mondatot nyelvtanilag, vagy ha már előre tervezgeted a mondatot jön a félsz hogy rosszul mondod és ez egy gátlást alakít ki. írás a legnehezebb..hisz először az anyanyelveden is beszélni tanulsz meg..az írásbeliség csak után jön.
2013. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát fogalmazni az egy más dolog, mint csak

olvasni

2013. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Be vagy parázva-

Lazíts

2013. ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert nem gyakorlod eleget.


Tapasztalat teszi a mestert. A nyelv az nem olyan mint a történelem hogy bemagolom másnap felmondom és kész.


(Igaz a töri sem ilyen csak azt is ezen a szinten tanítják)

2013. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sunraw válasza:
Én is jártam ilyen cipőben. Az én megoldásom egyszerű volt. Bármilyen plakátot vagy hasonlót láttam, megpróbáltam lefordítani a rajta lévő szöveget. Ami nem ment, annak utánna néztem.
2013. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!