Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nyelvet mennyi idő...

A német nyelvet mennyi idő megtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Én most vagyok kilencedikes.Suliban angolt meg franciát tanulok.De később szeretnék a nyelvtudásommal érvényesülni,nagyon szeretem a nyelveket.És hát szeretnék megtanulni németül.Angolból felsőfokon vagyok(vagyis írásbeli eredményét még várom,szóbelire megy 1-2 hónap múlva megyek).Franciát nemrég kezdtem de van itthon segítség,és abból is minimum középfokra szeretnék jutni,nyáron is tudnék sokat foglalkozni vele.

De mivel a német nagyon hasznos,és már meg is tetszett,szeretném később megtanulni.Tizenegyedikre gondoltam,mert addig fejleszteném a franciámat.Az más kérdés hogy oroszul is tanulok,de az más tészta kicsit,szóval nem nagyon fejteném ki.(mellesleg azt is kövi nyáron francia fejlesztése mellett tanulnám,már valamennyit tudok).

Tehát a németet elég lenne 11-ben kezdenem?Vagy van értelme amúgy megtanulni/vagy ennyi nyelv mellett mindegy?

És,persze nem csak nyelvvizsgapapír kellene,hanem igazi tudás.


Köszi előre is.


2013. márc. 27. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha közoktatásban akarod tanulni akkor ki tudja...



Ha hatékonyan tanulod akkor 1-3 év

2013. márc. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam hogy vagy itthon,egyedül tanulnám(legfeljebb ismerősöktől segítséget kérve )vagy pedig magántanárral.

Suliban már nem is tanulhatnám,mert 2nél több nyelvet nem tanulhatok.

2013. márc. 27. 22:07
 3/7 anonim válasza:
100%

Először is gratula, hogy már most ennyi nyelvvel képben vagy. :)

Én már 6. éve tanulom intenzíven a németet (anyanyelvű emberekkel beszélek, ezen a nyelven tanultam középiskolában, most Ausztriában kezdtem a főiskolát), de nekem még mindig elég nehézkesen megy, pedig van érzékem a nyelvekhez. Arra mindenképp számíts, hogy ezerszer nehezebb, mint az angol, névelők, ragozás, mondatszerkezet miatt... Szerintem a három felsorolt nyelv már bőven elég az érvényesüléshez, egy negyedik elkezdése akár össze is zavarhat. Én most kezdtem horvátul tanulni, és mondanom sem kell, hogy sokszor minden nyelven (magyar, angol, német) eszembe jutnak bizonyos szavak, csak pont horvátul nem... Nekem ez a harmadik nyelv már kicsit túl sok.

Azért eltántorítani nem akarlak, sok sikert a további nyelvtanuláshoz! :)

2013. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gratulációt:)

:)Azt éppen nem szeretném,hogy összezavarjon.Az csak megijesztene :O

De,igazából lehet a szüleim is akarnák hogy megtanuljam.Én azért tanulnám mert megtetszett és mert talán hasznomra válna.

De az is igaz,hogy ha 3 nyelvvel nem lehet elboldogulni(angol,francia,orosz..és hát magyar),akkor eggyel sem.

2013. márc. 27. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:

attól függ hogy mit értesz az alatt hogy elboldogulni?


csak nyelvtudás ma már nem feltétlenül jelent megélhetést

2013. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én kifejezetten valamilyen nyelvszakot céloznék meg gimi után(ezt már eldöntöttem),igaz hogy nem a német-szakot.És ha később -ha nem változik meg a véleményem,de azt nem hinném-a nyelvtudásommal szeretnék munkát(tolmács,fordító,esetleg nyelvórákat adó magántanár ezek mellé vagy ilyesmi) akkor gondolom nem baj ha tudok 4-5 nyelvet is.(Ezt másoktól (is) hallottam)

De nyelvtudást manapság úgyis minden munkához kérnek.(Bár az is igaz,hogy nem mindegy hogy egy fordítóról van szó,vagy egy takarítóról).

És annyian mondják ,hogy alapnyelv szinte az angol mellett,hogy már ezt is elhittem.Félig-meddig talán az is.

(de nem azért tanulnám-ha tanulnám-mert kötelező)

2013. márc. 28. 11:46
 7/7 anonim ***** válasza:

évtizedek alatt sem

bár kérdés, mit értesz az alatt, hogy "megtanulni"

2013. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!