Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban honnan tudom hogy...

Az angolban honnan tudom hogy mikor írok is-t vagy was-t az Aktiv és passziv formában? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés

Konkrét kérdésem az hogy , például van egy mondta, ahol helyesen passzív formában kell megadni a szavat és honnan tudom h is made vagy was made lesz e ?Ìrok pár példa mondatot!


Between 2000 and 1800 BC a method of sticking needles into people to make them feel better …………….. (invent) by the Chinese.



They …………….. (invent) in 1280 by a Florentine physicist by sticking two bits of curved glass on either side of his nose.



In 4000-3000 BC a new drink …………………. (discover) when the juice from grapes …………….. (leave) to ferment in Turkestan.



This drink ………….. first ………… (make) by a monk for his abbey in Scotland in 1494.



In 4000-3000 BC a new aromatic drink ……………….. (discover) when some leaves fell off a branch and landed in Emperor Shang Yeng's afternoon cup of hot water.


ilyenekre gondolok, fontos lenne nagyon !! elöre is köszönöm !



#angol #aktiv és passziv
2013. márc. 17. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
ha mult ido akkor was + az ige 3. alakja, ha jelen idő akkor pedig is/are + az ige 3. alakja
2013. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de azt honnan tudom megkülönböztetni az igeröl ?
2013. márc. 17. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:

az igerol sehogyan. A szovegkornyezetnek megfeleloen teszed az iget a helyes igeidobe.


BC gondolom nem kell magyaraznom miert mult ido.

in 1494 gondolom ott is vilagos.


Was/were

is/are plusz a tobbi szarsag amit mar irtam az elejen is.

2013. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!