Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban mi a különbség? I...

Angolban mi a különbség? I have to go. és I need to go.

Figyelt kérdés
A "need to" mit jelent? Miben más, mint a have to vagy a must?

2013. márc. 16. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Have to: külső kényszer, nem te döntöttél így. Pl. fél nyolckor ránézel az órádra, és rájössz, hogy indulnod kell az iskolába -> I have to go to school.

Need to: a te döntésed, vagy inkább azt jelenti, hogy szükséges. Pl. úgy érzed, hogy anyák napján meg kell látogatnod anyukádat -> I need to visit my mother.


Remélem, érthetően írtam le, de kérdezz nyugodtan.

2013. márc. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szóval a need to majdnem ugyanaz, mint a must? Különbözik valamiben tőle?
2013. márc. 16. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Többé-kevésbé igen. A need jelentheti azt is, hogy szükséges (bárkinek a véleményétől és minden kényszertől függetlenül) A must pedig inkább a neked szükséges dolog, pl. be kell venned a gyógyszert.


De ha nem házi feladathoz kell, hanem "csak úgy" kérdezed: ha egy angollal beszélgetsz, neki teljesen mindegy melyiket használod, neki talán gőze sincs ezekről a különbségekről :) Csak a magyar nyelvoktatás sajnos nagyon nyelvtancentrikus.

2013. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak úgy kérdeztem. mert a must és have to, azokat tanítják nagyon, de a need to-val csak véletlenül találkoztam, és nem tudtam honnan szakadt szegény oda. :D

köszönöm!

2013. márc. 19. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!