Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet vegyek, ami...

Milyen könyvet vegyek, ami középfokú német nyelvvizsgára készít fel?

Figyelt kérdés
Akinek bevált vmilyen jó könyv, írja le. Kösz!
2009. szept. 15. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
888 Kérdés és Válasz német nyelvből! Nekem is meg van csak az angolos kiadvány!
2009. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szóbeli könyv, de írásnak is jó, alapfok, és középfok origóhoz ebből tanultam, szerintem az egyik legjobb.

[link]

2009. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először találd ki melyik nyelvvizsgát szeretnéd letenni.. Azután vedd meg a vizsgarendszer felkészítőkönyvét, az a legjobb gyakorlás, mert azokat a feladattípusokat tartalmazza, amelyekkel találkozni fogsz a vizsgán is..

Ha gondolod szívesen segítek megtalálni a megfelelő vizsgát, és segítek amiben tudok :)

2009. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó lenne ha segítenél! Az a helyzet, hogy az utóbbi fél évben különböző okok miatt az angolt tanultam jobban. Ez a második nyelvem.
2009. szept. 18. 19:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én vagyok, aki írta, hogy szívesen segít..

Nos, először is ha német nelvvizsgára készülsz, tudnod kell, hogy 2 nyv típust különböztetünk meg: egynyelvű és kétnyelvű.

Az egynyelvű nyelvvizsga külföldi székhelyű vizsga. Amit érdemes róla tudni, az az, hogy németül adják az utasítást, németül kapod a feladatot, a levelet, az instrukciókat, minden németül zajlik, DE ami nagy előnye: nincs benne fordítási feladat. Ennyiben különbözik a kétnyelvűtől. A 2nyelvű tartalmaz fordítási feladatot, az utasításokat magyarul adják, bizonyos feladatoknál magyarul is kell válaszolnod.

Ezért először gondold át mi az erősséged: fordítás, levélírás, szövegértés, nyelvtan, beszéd..?


Következő lépésben, ha már tudod milyen típusú nyelvvizsgát szeretnél tenni, írok neked valamennyit, amelyekből válogathatsz. Ajánlom, hogy nyomtass ki mindegyikből 1-1 példát és oldd meg őket, amenyik a legjobban sikerül, azt célszerű gyakorolni. Ahány nyelvvizsga, annyi különböző feladatösszeállítás :)

A www.nyak.hu és a www.studentweb.hu oldalakon is tájékozódhatsz bővebben :)


Egynyelvű: nincs fordítás, minden németül zajlik: Goethe (német), ÖSD (Österreichische Sprachdiplom, osztrák), TELC (német), ECl (Pécsi Tudományegyetem nyelvvizsgája), Euro (ez magyar, de nem tudom kié pontosan :) 2nyelvű változata is van, és az Euro Pro üzleti szaknyelvi vizsga)


Kétnyelvű: fordítási feladat (van ahol csak németről magyarra, vagy fordítva, esetleg mindkettő), magyar kérdések és utasítások. Origó (más néven Rigó utcai), BME (Budapesti műegyetem), Pannon (Pannon Egyetem vizsgája, úgy tudom ebben nincs fordítás), Euro (említettem már)

Szinte az összes említett vizsgának van gyakorlókönyve, ha kiválasztottad a megfelelőt, azt rendeld meg, abból maximálisan fel tudsz készülni.


Azért, mert most kissé háttérbe van helyezve a német, attól nem felejtettél belőle, ne aggódj. Menj el tanfolamra, és meglátod gyorsan visszajön minden :)


Hirtelen ennyi jut eszembe, nyugodtan kérdezz ha valami még nem világos, minden nap nézem a fórumot, válaszolni fogok :)


A továbbiakban: Dorka :)

2009. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szia Dorka! Tulajdonképpen egyetemre akarok továbbtanulni és ezért lenne szükségem a nyelvvizsgára. Gondolom te nagy "nyelvtudós" lehetsz, ezért nem tudnál valami tanácsot adni a nyelvtanulás gyorsasága érdekében. Azt vettem észre, hogy angolból amit megtanulok szavakat, azok szinte 100%-ban megmaradnak, míg németből már sokkal rosszabb a helyzet.
2009. szept. 18. 20:59
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi hogy segítesz!
2009. szept. 18. 20:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Hová szeretnél menni továbbtanulni? Nézd meg a felvin, hogy azon a szakon mi a követelmény, mennyi és milyen nyelvvizsgát kérnek.. Ha elég az általános C, azt akár egy emeltszintű érettségivel is megszerezheted. Sokkal olcsóbb (ingyenes :) ha még nem érettségiztél) és 60%-ot kell elérned, jár a pluszpont (de azt hiszem vagy csak az emeltért vagy csak a nyelvvizsgáért). Diplomához elfogadják, ha nem szakmait kérnek.

Ha nem akarsz a jövőben német nyelvterületen dolgozni, akkor majdnem felesleges lenne nyelvvizsgáznod, próbáld meg inkább az emeltszintet..

És akár előrehozottat is tehetnél, nem is kellene bejárnod, helyette tanulhatod intenzívebben az angolt.


Felkészítőkönyvet lehet kapni az érettségihez is, bármelyik könyvesboltban megtalálod.

Szavak tanulásához szerintem az írás a legjobb, nekem ez vált be. Minden nap írtam naplót németül :D és ami szó nem jutott eszembe, azt kikerestem, majd megragadt. Keress német levelezőtársat, az is fejleszt. Olvass sokat, szótárazz, nézz tv-t. Ezek olyan általános dolgok, de jobb módszert én nem tudok :)

Sok sikert! Még írj :)

Üdv, Dorka

2009. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Turizmus vendéglátásra akarok, ezért kell a nyelvvizsga!
2009. szept. 20. 12:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Turizmus-vendéglátásra 2 középfokú szakmai nyv. kell, az egyik lehet általános felső. Szóval itt megkövetelik a nyelvtudást. A szak pedig közgazdász szak, nem könnyű...

Melyik fősulira készülsz?

A lényeg, szakmai nyelvvizsgát tegyél, akkor nem kell később szenvedned vele. BGDF, GazdálKODÓ, KITEX vizsgák közül válogathatsz.

Dorka

2009. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!